arkadaslık mı prensipler mi?

selam duyurucular,
daha önce burda sormustum hatta, bi arkadasım asık oldugu cocukla korunmasız ilişkiye giriyormus. bir zaman sonra cocuk buna daha önce eskortlarla takıldıgını söylemiş(kimbilir eşzamanlı da takılıyordur). sonra biraz ben şarladım buna, nasıl korunmasız ilişkiye girersin diye, bildiklerimi anlattım biraz. neyse efendim tabi korktu bu baya, gittik testlerin bi kısmını yaptırdık(acil olanları). bi kısmını da ilerki haftalarda yaptırmak üzere sözleştik, zaten cok korkuyor tek basına bırakmamam icin 40 defa söz istedi benden. burdan anlayacagınız, bu kız benim cok yakın arkadasım, baska da dostu yok sayılır 1 tane var ama cok gorusemiyorlar, cocuk kendine bile test yaptırmamıs bi hıyarın teki zaten surekli ıssız adam modunda bizimkinin psikolojisini skiyor.
bu önveriler ısıgında, benim akıllı arkadasım gitmiş tekrar cocukla birlikte olmus. siz olsanız naparsınız? tekrar benimle doktora gel dediginde gider misiniz? tamam dostluk, destek olmak biyere kadar ama bi noktadan sonrası aptallıga taviz vermek gibi hissediyorum.

Giderim. Insanliktir.

  • floydian  (17.12.15 10:27:40)
  • kaledekiyalnizlik  (17.12.15 10:32:24 ~ 10:34:03)
git, yanında ol. doğru olanı anlat dahasını kendi bilir.

  • rayde  (17.12.15 10:33:07)
gitme. tepkini koy ki durumun ciddiyetini anlasın.

  • hononu  (17.12.15 10:33:17)
Gitmem. Bence de tepki koy ki ciddiyetini anlasın. Böyle abuk subuk bir olay olmaz yani.

  • roket adam  (17.12.15 10:36:11)
prensipler.

buna benzer şekilde o kadar fazla insandan soğudum ki, anlatamam. çoğuyla ilişkimi minimuma indirdim. zaten ister istemez otomatik olarak soğuyor insan. yanlış yaptığını bile bile değişmeye çalışmayan birisine sizin katabileceğiniz çok bir şey yok bence.
  • saygilarefendim  (17.12.15 10:36:54)
Tekrar gittiğinde de korunmadıysa gitmem.. Korunduysa giderim

  • lcha  (17.12.15 10:39:35)
"cocuk buna daha önce eskortlarla takıldıgını söylemiş"
" zaten cok korkuyor"
"hıyarın teki zaten surekli ıssız adam modunda bizimkinin psikolojisini skiyor."

aptal insanlar için vaktinizi harcamayın.
  • krang  (17.12.15 10:40:39)
yine korunmadan mı birlikte olmuş?

  • m murphy  (17.12.15 10:50:28)
@kawaye, ne ilgisi var ki? kendi canını önemsemeyen atın ölümü arpadan olsun diyen kafada biri olsa tamam da, hem saglıgından korkup hem böyle aptallıkları inatla surdurup bi de benden duygusal destek istemesine ayar oluyorum

korunma durumunu soran arkadaslar, bu defa midem kaldırmadıgı icin sormadım bu soruyu ama %90 öyle, zira cocuk ne derse yapıyor hipnotize olmus gibi.
  • galandar kostumu  (17.12.15 10:57:25 ~ 10:58:31)
şimdi şöyle bir durum var. arkadaşın eninde sonunda yaptıklarının bir aptallık olduğunu anlayacak ve dersini alıp götünün üstüne oturacak. ama bu süreçte yanında olan olmayan kim varsa onların da çetelesini tutacaktır. sen ona değer veriyorsan, ileride bu hatalarından ders alıp farkına vardığında yanında olmuş olacaksın ve bağlarınız daha da kuvvetlenecek.

şu an belki sevgi sarhoşu olduğu için farkedemiyor olabilir. ama bu günler o her ne kadar farkında olmasa da onun için zor günler. sen destek olmaya devam et. çok sıkmadan yaptığının yanlış olduğunu da anlatabilirsin. ancak dostlar bugünler içindir. bence yanında ol.
  • m murphy  (17.12.15 11:11:39)
bir paket prezervatif hediye et. sonra izmir marşını ıslık olarak çalarak uzaklaş.

  • zam sampiyonu domates  (17.12.15 11:42:54)
prensip.

birkac defa hak veririm, ama 2 veya daha fazla sansi haketmesi icin cok cok cok yakin arkadasim olmasi gerekir ki, sanmiyorum.

kurtarilmak istemeyen varsa, ben ne yapayim. adama ot cekme neyin kafasindasin diyorum. özgürlük, isteyen istedigini giyer, zart zurt diyor. (hos duyurunun yarisindan fazlasi da bu konuda böyle düsünüyor) sonra adam ot gibi geziyor, polis cekiyor karakola vs. öküz herif, neyse, ilk böyle palazlandiginda dedim, abi kullanacaksan etrafimda olmani istemiyorum, peki dedi, özgürlügüme karisacaksan falan filan dedi, ben degismem dedi, hadi eyvallah dedim, eyvallah dedi. 4 seneyi geciyor konusmayali.

isterse can ciger arkadas olalim, yardimim kisitlidir. self destruction pesinde olan insanlara özellikle, tahammülüm yok. ama yardimi kendi talep ediyorsa, elimden geldigi sürece yanindayim. zorla yardim etmenin yeri zamani ve "insani" var.
  • aynadakiyabanci  (17.12.15 11:45:34)
Ben demiştim demek için gidilir. Aptallığı kendisine, arkadaşlığınızı etkileyecek kötü bir şey yok. Destek ol.

  • hasmetizm 2046  (17.12.15 12:49:09)