kombiye gaz vermece

bu sabah yatırmayı unuttuğum eski bir fatura yüzünden doğalgaz kesilmiş. yatırdım, akşam gelip açtılar tekrar, hatta açan kişi bizzat kapıyı çalıp açtım dedi ve gitti. şimdi de kombinin 90 derece sembolünün üstündeki ışık yanıp sönüyor, kombiye gaz gitmiyor demekmiş (herhalde, cahilliğime verin).

tüm vanaları yüz kez kontrol ettim, sorun yok gözüküyor. gazı mı açmadılar acaba, yoksa sorun sende değil bende mi?

güncelleme: kombiyi kapatıp bekledim ama bu sefer kombinin üstündeki butondan kapattım. hafiften bir sarımsak kokusu geldi, dedim aha gidiyoruz. camları açtım, mutfak kapısını kapattım (kombi mutfakta), koku gidince de kombiyi çalıştırdım, çalışmaya başladı.

kombiyi çalıştırmam bu aşamada saçma mıydı bilmiyorum, evi patlatacaksın falan diyenler varsa iki arkadaş ölmeden önce son yorumları da alabilirim.

ocakta gaz var mı?

  • sttc  (17.12.15 01:06:15)
Bana da olmuştu daha önce biraz bekleyince geliyor. Suyu açıp kombinin hızlıca çalışmaya başlamasını sağlamak daha çabuk gaz gelmesini sağlıyor.

  • hala mi ceren yahu  (17.12.15 01:09:37)
@sttc: kontrol ettim, var evet.

@hala ceren: deniyorum, bilgilendireceğim.

ek: bayağı açık tuttum suyu, bir şey değişmedi.
  • knight of cydonia  (17.12.15 01:17:34 ~ 01:24:49)
reset tusu falan yok mu? ayni durum oluyor bende de, yani kesilip tekrar acilinca devam etmiyor. reset ettiriyorum geliyor. acma tusuna 3-5sn basili da tutabilirsin. artik makinanin modeline gore, bi gugilla reset icin

  • hjarteblod  (17.12.15 02:16:19)
@hjarteblod: tuş muş hiçbir şey yok, iki üç tane döndürülen şu şeylerden var üstünde.

şimdi kombi çalışıyor, sarımsak kokusunun kaynağı da başkaymış (has sarımsakmış). yalnız bu sefer de basınç barı 2 ile 3 arasında kaldı, basıncı düşüremedim. demişler ki su boşaltın. kombiden çıkan ve su boşaltabileceğim bir yer göremedim. kaloriferden boşaltmak için de anahtar gerekiyormuş. yarın sabah komşudan falan bulmaya çalışacağım bakalım.
  • knight of cydonia  (17.12.15 03:17:45)
kombinin marka modeli ile google'da arama yaparsan illa ki su boşaltma vanasını bulursun.

  • teritori  (17.12.15 08:06:48)