Norton antivirüs programına para vermek ?

buy-static.norton.com

teknik konulardan çok anlamayan biri olarak neredeyse her 2 ayda bir format için birilerine rica minnet etmek yada gidip bir internet kafeye para karşılığı format attırmak can sıkıcı olmaya başladı.

indirdiğim antivirüs programları ya çok kasıyor ya trial sürüm oluyor verim alamıyorum yani belli başlı sebepler yüzünden.

yukarıda linkini verdiğim norton antivirüs için abonelik başlatmayı düşünüyorum ama bazı sorularım var.

-acaba parayı transfer ettikten sonra herhangi bir problem sonrasında derdimi anlatabileceğim bir ilgili bulabilir miyim ?

-diyelimki format ihtiyacı doğdu ve format attırdım. ne olacak ? tekrardan mı iletişime geçmem lazım ?

gerçekten çok cahilim bu konularda, sorularım çok basit gelebilir. önerilerinize açığım...

free avira kullanıyorum. ne kasıyor ne de verimsiz oluyor.

  • cetoxim  (16.12.15 18:16:02)
format atmayi ogrensene. cok basit bir olay. bence ne antivirus kur, ne de formata para ver. baska bir aletten youtube'a gir adim adim takip et format atmis olursun.

  • bohr atom modeli  (16.12.15 18:31:07)
format atmak çok kolay.
dersen ki ben antivirüs alacam, norton pek tercih edilmezdi eskiden. şimdi ne durumda bilemiyorum. antivirüs kullanmıyorum uzun süredir. sıkıntı çıkmadı.

  • sutlu nescafe  (16.12.15 18:38:26)
driverleri yüklemek biraz zor diye duyuyordum. en son format atılırken biraz izleyim dedim, aralarında konuşurlarken wireless driverini yüklesem gerisi kolay diye bi laf geçiyodu.

  • tekil3.şahıs  (16.12.15 18:40:00)
eğer bilgisayarın çok eski değilse windows'u yüklerken wireless driverı kendi yüklüyor.

  • sutlu nescafe  (16.12.15 18:55:45)
2 ay lafın gelişi, yani sık aralıklarla format ihtiyacının doğduğuna dikkat çekmek içindi. 6 ay sonrasında genellikle baş edemediğim sorunlar oluşuyor. en basitinden mesela bir iso. dosyası için program arıyorum. buldum ve kurdum diyelim. bir bakıyorum kullandığım tarayıcı saçma sapan aşağıdan sağdan soldan çıkan reklamlarla doluyor. sağolsun bi arkadaş driverpack linki yollamış, çok da zor görünmüyo format denen şey izlediğim videolardan anlaşıldığı kadarıyla..,

  • tekil3.şahıs  (17.12.15 00:06:47)
Bunlar antivirusun degistirebilecegi seyler degil ki. Bunlar senin yuzunden olan seyler. Program yuklenirken next next deyip gecersen, programla ek olarak neyin yuklenecegine dikkat etmezsen, sagdan soldan cop programlar indirirsen boyle olur. Ortada antivirus alacak bir durum yok, senin bilgisayar kullanimini sorgulaman gerekli.

  • denizgonen  (17.12.15 08:25:16)
denizgönen; hoca öyle değil işte, o kadarcık da olsa dediğin kadarını biliyorum. çoğu uygulama kendi içinde yandex, bing falan gibi tarayıcıları saklar vs. ben bunları zaten hızlı hızlı next e basıp kabul etmiyorum. bakıyorum böyle bi şey varsa seç işaretini kaldırıyorum zaten. dediğim şey dün mesela torrentten bir poweriso diye program indirdim, o dakikaya kadar hiç bir şey yokken birden bütün tarayıcılarda anlattığım istenmeyen reklamlar belirdi. hadi onu kaldırdım ve online eset antivirüs tarayıcıyla sorun kalmadı. bazen sorunun kaynağını bulamadığım, sistem dosyalarına saklanan ( öyle diyorlar bilen kişiler ) daha zor virüsler format haricinde çok zor siliniyormuş. yani özetle, nerden geldiği belli olmayan çok virüs var bu bazen porno siteden gelen bir virüs ( evet ben de porno izliyorum ) bazen yüklediğin bir programdan ama kaldırılması zor olabiliyor zaman zaman.

  • tekil3.şahıs  (17.12.15 11:29:34)