[]

Yüksek lisans ile askerlik tecili için gerekli belgeler

Herkese merhaba,

Şu an bir yüksek lisansa kaydoldum ve askerliğimi tecil ettirmek için şubeye gitmem söylendi. Oraya gittiğim zaman eksik bir belge olursa geri dönmek istemiyorum bu yüzden ne götürmem gerekli ?

yeni kaydolduğum üniversiteden aldığım kayıt belgesi var.
eski üniversite diplomamı götürmem gerekli mi ?
foto vs gibi bir şey isterler mi ?

1.Kısacası yüksek lisans ile tecil için askerlik şubesine ne götürmem gerekir ?

2.Direk gidebilirmiyim yoksa randevu falan almam mı gerek askerlik şubesinden ?

3.Ve son olarak saat kaçta açılıyor askerlik şubeleri ? ( internette 8 yazıyor ama tecrübeyle sabit internette yazan saatler nedense hep hatalı oluyor yada benim başıma hep böylesi denk geldi. O yüzden tekrar sormak istedim :)

şimdiden çok teşekkürler

 
Yüksek lisansa kayıt olduysan tecil işlemini okulun yapması gerekiyor.

1- Bence gitmemen gerekir :). Kayıt belgesi ve fotokopisi, resim(4-5 olsun), kimlik ve fotokopisi olsun yanında.
2- Eğer gideceksen randevuya gerek yok ama erken git.
3- 08:30 olması lazım.
  • Abdurrahman  (16.12.15 15:03:17 ~ 15:05:00) 
Ben bunu okula sordum bir dilekçe yazın gefrekli işlemleri biz yapıyoruz dediler. Ben de okula dilekçe yazıp verdim artık işlemleri yaptılar mı yapmadılar mı bilmiyorum gidip bir sormam gerek şubeye


  • bayc  (16.12.15 15:05:36) 
ya neden bilmiyorum okul ilk senin gidip başvurman gerek sonrasını biz halledeceğiz dedi. bu ayın sonunda bitiyor benim tecilim belki de onların yaptığı toplu bir işlem var ve ona yetişmiyor olabilirim. belki benim durumuma münasır olabilir :) bilmiyorum :) işimize sağlamam alalım ne olur ne olmaz:)

teşekkürler cevaplar için.
  • busuta  (16.12.15 15:29:16) 
e devletten askerlik durum belgesini sorgula, okulun islem yapip yapmadigini gorebilirsin.


  • pacoquinha  (16.12.15 16:42:24) 
daha dün kayıt oldum e-devlete girer mi ki bu kadar çabuk ? kontrol ettiğimde eskisi gibiydi hala.


  • busuta  (16.12.15 19:44:31) 
e devlet'e 1 gunde girmesi zor bir ihtimal. benim askerlik durumum birkac gunde yansimisti.


  • pacoquinha  (17.12.15 14:25:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.