Toplanın eve ilaç deposu yapıyoruz.

Fena hasta oldum ve evde yatıyorum. Dün gece ateşten titrerken evde nurofen cold buldum, olmasa ölecektim heralde. Böyle olunca düşündüm taşındım, her türlü acil durum için ilaç deposu yapmaya karar verdim.

Ateş olur, tutulma olur, ishal olur, kabız olur, aklınıza ne türlü hastalıklar geliyorsa onlar için birer ikişer ilaç olsun diyorum evde. Neler söyleyebilirsiniz?

Teşekkürler,

Şimdiye kadar:
Baş ağrısı - Majezik
Soğuk algınlığı - Nurofen cold

Bu şekilde tedavi çok sakıncalı bir durum alerjik reaksiyonlar gösterebilir depoladığınız ilaçlar daha kötü hale gelebilirsiniz. Danışmadan ilaç kullanmayın, lütfen.

  • gozu acik sevisen yahudi  (15.12.15 15:54:47)
@gözü açık sevişen yahudi, farkındayım bunun da herkesin evinde 3-5 ilaç vardır belli şeyler için, onları öğrenmek istiyorum. hepsini bi anda içmeyeceğiz ya.

  • she was my baby  (15.12.15 15:56:51)
ateş için parol
ishal için reflor
mide için talcid

her zaman ilaç kutumdadır. acil durumlarda hayat krutarıyorlar.
(doktora danışmadan ilaç almayın notumu da iliştireyim kendim çok uygulamasam da)
  • freya  (15.12.15 15:57:42)
mide bulantısı-emedur
baş ağrısı-dolorex
bizim evdeki en önemli 2 ilaç
  • sta  (15.12.15 15:58:15)
başağrısı için arvales
soğuk algınlığı için katarin forte
mide yanması için nexium
mide bulantısı için motilium
ateş için ateş düşürücü herhangi bir hap minoset falan
  • cekilmis gayfe  (15.12.15 15:58:58)
guzel duyuru olmus. ilgi alanimdan bir ornekle cevaplayayim.

odem morluk vs icin hirudoid forte krem www.ilacweb.com

acik yara iz kalmadan gecsin diye madecassol krem ve kedi cirmiklari icin kt.ilacprospektusu.com

tabiki bepanten, aspirin
  • jimicik  (15.12.15 16:00:45)
benim ecza dolabımda pamuk, yara bandı, vicks, ağrı kesici, tentürdiyot türevi bi şey, gazlı bez, talcid, tanflex, vitaminler,teramisin,nurofen cold, alka seltzer var. aklıma geldikçe eklerim.

ve evet silverdin ile pastil.
  • hypathia  (15.12.15 16:01:32 ~ 16:05:12)
silverdin, baticon olsun, diğerleri için acile git

  • la noix  (15.12.15 16:04:20)
alkol için : alka seltzer
yanık için : silverdin
kesik vs vs : teramisin
mide bulantısı : emedur
ağrı kesici diş : advil
ağrı kesici : majezik 100
soğuk algınlığı : nurofen
meh kırgınlık : tylolhot
antibiyotik : augmentine 1000 (bir gün lazım oluyor birine, kontrolsüz kullanmak için değil)
  • stevie  (15.12.15 16:11:13)
Dolorex içinde diklofenak olduğundan herkesin almamasını tavsiye ediyorum.
Bu bünyenizde alerji yapabilir ağrıdan kurtulayım derken kabarıp kaşınabilirsiniz.

  • gozu acik sevisen yahudi  (15.12.15 17:41:01)
mide yanması -gaviscon likit bi yudum-

baş ağrısı -parol 500mg -

ateş parol içince yarım saat içinde düşmezse doktora gidilecek.

kasgevşetici olarak - duş+uyku öneriyorum

ishal için şeftali suyu, kabızlık için kayısı suyu (muz veya kola da olabilir)
  • kaledekiyalnizlik  (15.12.15 18:07:32)
otrivine - burun tıkanıklığı

  • nathanieltroy  (15.12.15 18:33:24)
Mide yanmasi:talcid,
hafif kiriklik, agri kesici:aspirin, minoset
Daha ağır agri: majezik (hafif ağrılara da mazejik dayanilirsa bir süre sonra daha hafif ilaçlar kar etmez hale gelir)
Bogaz ağrısına pastil
Ishale kuru Türk kahvesi yutmak iyi geliyor bir tatlı kaşığı.
Mide bulantisina emedur diyenler olmuş ama kusturuyor o direkt, kusmadan rahatlatacak bir ilacı yok o derdin sanırım.
  • ihan  (15.12.15 23:21:55)
silverdin yanık merhemi

  • fasulyek  (15.12.15 23:41:54)
dun bir arkadasta gordum, tam hasta olmadan once kirginlik doneminde icilen umca diye bir damla

biraz once reklamini gordum, omnivit diye bir vitamin, uyku duzenleyici (bunla ilgili hic yorum gormedim, yorum yapan olursa ne guzel olur)
  • jimicik  (17.12.15 09:08:57)
allerjik reaksiyonlar için epipen, avil ampül... epipen türkiyede yok. adrenalin alıp seyreltmek lazım ama zor iş. epipen bul sen. twinjet de olur.

  • ya ben lan neyse  (17.12.15 09:16:16)
@ya ben lan neyse
cevap nick uyumu

tabii ya epinefrin nasıl kullanılır bilmeyen biri evde kendine epipen vursun. ya da alıp seyreltsin, hatta seyreltemesin falan. sonra 112'yi arayacak kadar bile yaşamasın
  • la noix  (17.12.15 09:34:40)