benim bacaklarımı inceltiyoruz

öncelikle kadınım. ve vücudum bacaklara kilo almaya daha yatkın.

bacaklarım aslında oldukça güçlü, dağ tırmanıyorum sırtımda koca çantayla.

fakat bu yağları eritemiyorum. kas çalışsam olmuyor, bacaklarım kalınlaşacak diye korkuyorum. koşarak, bisikletle, epliktik bisikletle çalışıyorum. bırak incelmeyi sıkılaşmıyor bile.
Pilates desen 6 ay yaptım bir cm bile inceltemedim.
kilo verince karından, alınca bacaktan alıyorum. mal gibi yani.

Fikirleri alalım.

1 aydır yatıyorum sol bacak alçıdaydı bugün alçı açıldı...2 bacak arasındaki farka inanamazsın...kaslar erimiş nerdeyse incelmiş bacak.
tabi buradan kıssadan hisse çıkar demiyorum ama kas yapıcı hareketlerden uzak durarak daha da gelişmesini engelleyebilirsin...
dipnot: genetiğe bir şey yapamazsın
  • seindfeld  (15.12.15 15:42:18)
beslenmene dikkat etmen lazım. karından gittikten sonra bacaklara da gelir sıra

  • sta  (15.12.15 15:43:56)
ne koşmak ne bisiklet ne de pilates..
sadece bol su ve tempolu yürüyüş uzunca.

  • jamswety  (15.12.15 15:44:50)
Kiz arkadasim soyle dediydi. Bacak calisinca yag kasa donuyor, o kadar kalin olmuyor ayrica sikilasiyor. Bir de spora ara verince o kas da eriyince iste o zaman en ince zaman olmus.

Buradan yola cikarak, sen yap sporu yagi erit. Kas olsun. Birak kalinlassin ki sanmam hemen oyle kalinlasacagini. Hipertrofi antremani yapma hiit yap.

Sonra bacak antremanini azaltirsin. Ama asla kesme. Zaten kas dokusu nankor. Hemen geriler ve iste super bacaklar.
  • bir ileti paylastim  (15.12.15 15:47:22)
Şu hareketi öneriyolla : www.youtube.com

  • teknikekip  (15.12.15 15:48:18)
Kas gelişince daha da kalınlaşmaz bir defa bu yanlıştan uzaklaşalım. Bir kadının futbolcu gibi kaslı bacaklar elde etmesi çok zor. Ama b

  • goodz  (15.12.15 15:49:28)
bölgesel yağ yakımı diye bir şey yoktur. 2 ay ağırlık çalışınca bacakların şöyle olmaz.
nattyornot.com
hiit yapın karbonhidrattan vazgeçin, ağırlık çalışın.
  • gaza gelen  (15.12.15 15:50:04)
@sta fakat kilom öyle çok değil. sıranın oraya gelmesini beklersem ölücek kıvama gelirim.

  • zimbirik  (15.12.15 15:56:33)
yağ kasa dönmez böyle bir değişim yoktur. Yağ tabakası kasın üstünde bulunan bir tabakadır yağ yakarsanız kaslarınız belirginleşir.

  • gozu acik sevisen yahudi  (15.12.15 15:57:20)
bisiklete binmek ile nasil incelmiyormus gercekten sasirdim. 3 ay boyunca bisiklete 2 saat binen biri olarak ciddi incelttim. calisma programinizda aksamalar falan var sanirim ya da yediginiz listede kaçaklar var.

pilates ile guclendirme ve sıkılaştırma yapmiş olursunuz.
  • evimin paspasi  (15.12.15 15:58:47)
boy-kg nedir?
yağ oranını biliyor musun?

  • sta  (15.12.15 15:59:12)
yağ kasa dönüyor demedim ki zaten.
antrönörüm çok fazla kas çalışmanın sonu benim gibi dedi. bacaklar bildiğin futbolcu gibi.
@evimin sanırım genetikle alakalı birşey, bırak salonda binmeyi okula bisikletle gidip geldiğim dönemler oldu. akşamları bisikletle gezmeye çıkardım falan. ama etkisini görmedim
  • zimbirik  (15.12.15 16:01:16)
yağ kasa dönmez.
bacakların kalınsa bu genetiktir ne yaparsan yap incelmez. kiminin kıçı büyük olur kiminin karnı kiminin de bacakları. bunla yaşamaya alış bence.

  • cekilmis gayfe  (15.12.15 16:02:05)
kayıp kardeşim misin? :(

şaka bir yana ne yaptıysan olmuyorsa, genetik demekten başka çarem yok maalesef. Ben de acayip yürümedim mi, bisikletere mi binmedim, pilates mi yapmadım; yok. üst vücut 34, alt vücut 36-38 resmen. baba tarafımdaki kadınların genel özelliği bu mesela.

tek tavsiyem yürümek olur. yarın yokmuşçasına, saatlerce tempolu tempolu yürü. bol su iç.
  • piremses  (15.12.15 16:06:55)
boy 165 kilo 53 , çok normal gibi görünüyor fakat orantısız işte vücudum. yağ oranını bilmiyorum şuan. gittiğim spor salonunda öyle bir ölçüm yok.

  • zimbirik  (15.12.15 16:08:40)
Yagi kasa dondurme kismini fark edebilecek bilgi birikimine sahip arkadaslara selam.

Ankara donuyor, rusya cevap verdi gibi cumleleri de umarim yanlis anlamiyorlardir.

Yagli insanin kasli insana donusmesi diye bir sey kullanamayacak miyiz?

Hadi deyin kas da sadece kutlesel artis gosterir hucre sayisi degismez vs. Bi uzman sizsiniz. Acik aramayin.
  • bir ileti paylastim  (15.12.15 16:19:22)
o zaman tahmini olarak senin vucudun endomorf. yüzde kaç olarak tabi orasini bilemem, ona gore antrenman lazim sana.

  • evimin paspasi  (15.12.15 16:24:20)
Diyet + bütün vücut için ağırlık çalışması, bacakları da es geçmeden.

Calorie deficit halinde erkeklerin bile kas kütlesi eklemesi imkansıza yakınken böyle endişeler yersiz. Bölgesel yağ yakımı diye bir şey yok.
  • arnold schwarzeneger  (16.12.15 08:18:20)
kas kütlen fazlaysa yapacak bir şey yok.
ama yağ kütlen fazlaysa ve paran varsa yağ aldır. istanbulda hasan fındık bu işi iyi yapıyor.

  • shedracon  (16.12.15 08:28:47)
yağ oranını düşürmeden incelmiyor,ne bacaklar ne kollar.
mühim nokta beslenme o manada.
düşük karbonhidrat diyeti ve ağırlık+ hiit ile üst bacaklarım 7'şer cm,baldırlarım 4 cm inceldi 8 ayda.karın kol sırt da tabii.
  • demoniclewinsky  (16.12.15 08:51:06)