Veteriner ücretleri hakkında bilgisi olan var mı ?

Arkadaşımın, 2 tane minnak kedi yavrusu var elimde kaç haftalık kaç aylık fikrim yok 2 haftadır benimle haşır neşirler, uyuyoruz falan. Pimpirikliğim üstümde kuduz aşısı var mı dedğimde onlara daha yapmazlar bünyeleri kaldırmaz diyor ama kafam kadarlar gizliden kontrol ettiriyim diyorum. Kontrol ücretlerini bilen var mı bilhassa çanakkaleden

+ mantıklı düşünürsek gercekten arkadaşıma bir şey olmadıysa, olmaz heralde. Karanliga kacmiyorlar, su icmelerinde sıkıntı yok. Ben mi cok pimpiriklendim. Yoksa hayvanları bırakıp ben mi hastahaneye gideyim

kuduz konusu kedi için dert edilecek bir konu değil. iç-dış parazit hem kedi hem çevresindeki insanlar için önemli. bir de karma aşı şart. 1 ayı doldurunca başlar aşılar. kuduz biraz daha geç yapılıyor diye biliyorum. göz önünde olan bir hayvan söz konusu olduğunda zaten kuduz aşırı önemli değil.

yok çok pimpirikliyim ben diyorsan git bir hastaneye anlat durumu. ilk doz aşıyı vursunlar. kedi sağlam olduğu için gerisine gerek kalmayacak.
  • dinsiz adam  (15.12.15 08:42:00)
Evham yapıyorsunuz. Kuduz kendi kendine ortaya çıkan birşey değil biliyorsunuz, başka bir canlıdan bulaşır ancak. Onun olması için de o minnak kedi yavrularının -nereden bulacaklarsa artık- kuduz bir hayvan tarafından saldırıya uğramış olmaları (tırmık ısırık gibi) gerekiyor.

  • innerbliss  (15.12.15 08:49:17)