anadolu yakası sahil yolu hız sınırı ve kameralar

kadıköy-tuzla sahil yolu için sorum, ben bu yolu çok sık kullanıyorum ve hız sınırı da 70kmh diye biliyorum. gel gelelim gündüz de akşam da yemediğim korna, selektör kalmıyor. 70'le gittiğim için yavaş kalıyorum yanlarında.

1- bu kameralar ya da radar noktaları bir yerde de ben mi bilmiyorum? nerelerde var?
2- daha önce bu yolda ceza yiyen oldu mu? yoksa yok mu böyle bir limit?
3- 70'le gitmekten ben de haz duymuyorum, yoksa ben de hızlı gideyim. cezalardan çekiniyorum.

soru açık oldu umarım, teşekkürler.

bazı saatlerde polis olma ihtimali olan yerler

tuzlaya doğru
idealtepe
kartal girişi

kadıköye doğru
cevizli çıkış dragos
idealtepe

Başka da denk gelmedim. Genelde sabah 10-12 arası denk geliyorum.

Ceza yiyen çok. ÖZellikle bazı yerlerde hız sınırı 50 orda 65 le 300 küsür TL yiyen var yani:)
  • halilibo  (15.12.15 08:55:55 ~ 08:56:43)
sahil yolu sabah 8'den önce istanbul park pisti gibi oluyor. kamera yok, saat 9-10'dan sonra bazen bahsedilen yerlerde seyyar radar oluyor.

akşam kullanmadığım için bilemiyorum.
  • kaptan memo  (15.12.15 09:12:22)
Erenköy - Kartal arasındaki mesafe için konuşuyorum, polisler 80'in üzerini çeviriyorlar. 70'le de 80'le de gitseniz daha hızlı sürecek cengaverler çıkacaktır. Sol şeritte gitmeyin. Daha hızlı gidenlere bırakın, başkalarının hız kontrolü sizin sorumluluğunuzda değil.

  • SiyamkedisiZorro  (15.12.15 09:35:10)
ben yemiştim. sabah 8'de dragos sahilden maltepe yönüne giderken 70 hız sınırında 83 yapmışım. eve ceza kağıdı geldi.

  • plastic_angel  (15.12.15 10:47:25)