yağ oranı

spora uzun bir ara vermiştim, haliyle uzun zamandır ölçüm yaptırmamıştım. son ölçümde artık nasıl bir şişkoluk çıktıysa ölçümümü yapan eğitmen çıkan değerlere inanmayıp tekrar yaptı. yine aynısı çıkınca üzülme ya çok da önemli değil gibisinden teselli etti. fat% : 31.1% fat mass : 17.6. şimdi kağıtta yazdığı kadarıyla ideal aralıkta görünüyorlar ama niye o kadar şaşırdı ki acaba üst sınıra çok yakınlar o yüzden mi? gece gece dert ettim kendime.

not: boy:1.72, kilo:56

maalesef, o kızdan taze bitti.

  • yorke  (15.12.15 05:22:48)
çünkü o kiloya çok daha az çıkması beklenir. vücudun yağ içinde sanırım yani daha doğrusu pek bi sıkılık yok bıngıllık var.
kilon da baya azmış nasıl o kadar yağ çıkmış ben de şaşırdım :s

  • sta  (15.12.15 06:32:19)
Karın kaslarım belirgin olduğu halde %20 çıkıyor benim. Hocalar %15 dir senin dedi. Çok güven olmuyor salonda yapılan ölçüme. Koşu bandında yürürken kalçalar kendi halinde twerk yapıyorsa yağlısın ama bizimlesin ;)

  • hasmetizm 2046  (15.12.15 08:51:26)
kas oranın düşük demek oluyor bu. kas geliştirmen lazım. yani aslında kas ağırlığının artması lazım, yağdan verip kas artışı sağlamak da pek kolay değil. sporcu beslenmesi ve düzenli spor gerektirir.

  • patiska  (15.12.15 08:58:36)
lafı dolandırmayalım skinnyfat'sin.

www.bodyrock.tv
  • [silinmiş]  (15.12.15 09:11:02 ~ 09:11:34)
Kadınlarda yağ oranının biraz daha yüksek olması normal, ama sende baya yüksek çıkmış maşallah... Bildiğim kadarı ile üst sınır 27% gibi bir şey.

  • polifonik osuruk  (15.12.15 09:48:11)
Spora verdiğin uzun ara yaşına yakın sanırım.

  • arnold schwarzeneger  (15.12.15 10:22:08)
douchebag +1 ama dert etme en azından rejimle işin yok

  • yesil kod adli mahmut yildirim  (15.12.15 11:25:18)
fat % icin ideal aralik % 21-33, yaziyor. fat% ile fat mass' i karistiriyorsunuz dimi? lutfen karistirin cunku yoksa bir koşu aglayacagim. demek adam da ondan sasirdi. oyle bolgesel bi sorunum da yok, sıkılaşmak icin gidiyorum.

sporun yaninda beslenme acisindan ne yapmak lazim peki?
  • yorke  (15.12.15 11:58:49)
O yağ oranı fikir verebilir ama yağ oranıyla birlikte asıl önemli olan kas kütlesinin ağırlığı. Senin total ağırlığındaki yağ oranın, kas kütlene göre çok fazla. Ya da daha anlaşılır haliyle kas kütlen çok düşük. Problem olan bu. Yani ideal ağırlıkta değilsin. Ayrıca o cihazlar çok yanlış ölçüyor. %31 yağ oranı çıkardığına göre onu minimum %35 olarak düşün sen.

  • angelus  (15.12.15 12:02:50)
yanlış ölçüm olmuş olabilir, ama doğruysa bütün kaslarını eritmişsin demek. kendi vücudunu en iyi sen bilirsin. bu boyda, bu kiloda göze çarpan bir yağ tabakası ya da belirgin bir bıngınlık olmaz. yani sadece kiloya bakmamak lazım. yağ oranının %25 çıktığını düşünsek bile çok fazla bu boy bu kiloya. senin boyunda 65-70 kilo bir insanın yağ oranı çok rahat bir şekilde %30 çıkar.
s-media-cache-ak0.pinimg.com

  • cikis yolu  (15.12.15 12:52:16)