Bu ayak nolur ?

Cuma gecesi halısaha maçında oldu...Kaleciydim..bi topa hamle yaparken burkuldu...
2 yıl önce aynı ayağı aynı şekilde burkmuştum..hemen acile gitmiştk , ayak bileğinde çatlak olduğundan 20 gün alçıda kalmıştı..
Bu defa o kadar kötü değildi bana göre , -önceki tecrübeye göre- az da olsa üstüne basabiliyordum..maça devam etmedim kenarda oturdum..Buz uyguladım..zaten orada şişti hemen...gene çok önemsemedim..
dönüşte araba bile kullandım..
Cuma gecesi baya uzun oldu..sabaha kadar acıdan kıvrandım...gamsızlık bu ya kendim iyileşirim deyip gene doktora gitmedim..Cumartesi öğleden itibaren iki saatte bir 15 dakika buz uygulayıp , geri kalan zamanda volteren sürüp bandajladım..düne kadar bu böyle devam etti..akşam 10-15 dakika kadar dışarı çıkıp yürüyebildim.
Bugunde işe gittim..geniş bi spor ayakkabı giymiştim.Oturarak çalışıyorum. Ayakta olduğum zamanlar dışında çok bi ağrı acım yoktu... Ancak akşam ayakkabıyı çıkardığımda sonuç fotograftaki gibiydi..
Halende aynı.. hiç ağrım yok...çözüm olarak buz uyguluyorum sadece.

Doktora gitsem ,
Alçısız bi çözümü varmı ?
rapor verir mi?
Buza devam etsem doğurabileceği sonuçlar nelerdir ? Başıma iş açar mı?

Bu kadar anlatana kadar doktora gitseydin diyen arkadaşlara da saygılarımı sunuyorum. üşengeçlik başa bela...:)

yürüyebiliyorsan alçılık bir şey olacağını sanmam.

  • cekilmis gayfe  (14.12.15 20:47:11)
Pardon da çıldırdınmı manyakmısın o ayak ne derhal git bi acile

  • topraam  (14.12.15 20:51:05)
Bağların zedelenmiş ve alçısız kısmi yırtık olarak kalır, git mr çektir ya da doğru düzgün vakit ayırabilecek ve muayene edecek bir ortopedist bul.

  • neferkitty  (14.12.15 21:01:45 ~ 21:02:27)
yarın itibariyle 1 aydır yatakta bacağım alçıda olan biri olarak söylüyorum...doktora gitmeme amacın nedir?
doktora gitmenin faydaları
1)sorunun ne olduğunu öğrenip için rahatlar
2)ağrıyı nasıl geçirebileceğini bilirsin
3)rapor alıp evde benim gibi dizi-film bitirirsin
4)ayağında kötü bir şey varsa alçıya alınıp düzgün bir iyileşme süreci geçirirsin

milyonlarca zarar olabilir madde halinde yazmıyorum
edit: bu arada buz sadece ilk 24 saat için fayda eder şuan koymanı tavsiye etmiyor doktorlar
  • seindfeld  (14.12.15 21:21:41 ~ 21:30:49)
Duyurunu okumaya usendim ama resme baktim, kirik olabilir o. Kirikta siser ayak aynen oyle.

  • stavro  (14.12.15 21:27:16)
korktum olum görur görmez. töbe bismillah. kalk bi acile git allah için.

  • Bysb  (14.12.15 22:24:03)