tel'e sürekli app indirip silmek kötü mü?

aynı app'ı ya da çeşitli app'ları tel'e indirip indirip silmek kötü mü?

yani bi app'i indirip sonra silince bize bi zararı var mı?

- wirelles kullanıyoruz(yani tel faturası sıkıntısı yok)
- 5s

beyni yanar cihazın

  • try again fail again fail better  (14.12.15 16:55:18)
hafizasi yalama yapar.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (14.12.15 17:08:31)
saka bi yana rahat ol bisey olmaz.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (14.12.15 17:08:41)
iphone veya windows kullanan bir cihazsa hiçbir şey olmaz.
android ise bir süre sonra şişer hafıza ve yavaşlar.

  • teritori  (14.12.15 17:34:27)
sana bi zararı yok da uygulamayı yapana kötü :(

  • tatlar kacti  (14.12.15 18:13:28)
uygulamaların bazı artık dosyaları telefonda yer kaplamaya devam edebilir.

  • kumulatifvergimatrahi  (14.12.15 18:22:19)
yani apple diyoruz kendisi hallediyor diyoruz da benim aklimda soru isareti var dogrusu.
hem macbook hem iphone kullaniyorum.
bilgisayarda da tek tusla bir uygulama silinebiliyor. ama detayli olarak baktigimizda cesitli sistem klasorlerinde kalintilar olabiliyor (Application Support gibi). boyut olarak cok buyuk olmayabilir ama gereksiz yere dosyalarin hala sistemde tutuluyor olmasi iyi degil.

iphone'da da benzer bi durum olabilir, uygulama silinse de kalintilar olabilir ve yer kapliyor olabilir..
her ne kadar buyuk capli olmasa da.

ben de 5s kullaniyorum bugune kadar yaklasik 150 kusur uygulama yukledim sanirim, 60' tanesi hala yuklu.
daha bi sikinti gormedim
  • jedilance  (14.12.15 18:58:08)
iphone'da jedilance'in dedigi ios'in yapisi nedeniyle pek mumkun degil. ancak keychain'de belki bir iki satir metin kalir onu da uygulamayi yazanlar hesaba katip ona gore islem yaptiriyor. baska da bir sey kalmaz sistemde. cunku her uygulamanin kendi sandbox'i var onun disinda herhangi bir yere herhangi bir sey yazma izinleri yok uygulamalarin.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (14.12.15 22:32:28)