Havale ile satış

internetten 100 tl'lik bir satış yaptım, karşı taraf önce parayı hesabıma yatırdı sonra ben ürünü kargoladım. ama öncesinde karşı taraf işi garantiye almak için kimlik numaramı ve adresimi istedi. ben de verdim. sonradan içimi kurcalamaya başladı tc kimlik no ile insanların adına çek falan düzenleniyormuş. sizce bir sıkıntı olur mu, bu şekilde satış yapanlar varsa siz nasıl yapıyorsunuz? gerçi dolandırma niyetindeki bir adam hesabıma 100 tl yatırmazdı heralde kimlik numaramı öğrendikten sonra. yine de bir sorayım dedim.

Sadece kimlik numarası ve isim soyisim bilgileriyle bir şey olmaz. Öyle olsaydı kimlik numarasını her gün nerelere veriyoruz, battıydık :).

  • Abdurrahman  (14.12.15 14:24:52 ~ 14:25:18)
kimlik numaranı öğrenip nasıl bir güvenceye alacak ki kendisini acaba ? aklıma bankada çalışıyor olma olasılığı geliyor. sisteme bakıp verdiğin adresi tcni falan eşleştirebilir belki. ya da memur falansa. yoksa niye istiyor ki enteresan

  • Wolfware  (14.12.15 14:32:40)
kimlik doğrulama için olabilir dolandırıcılık durumunda dava açma durumu olursa kolaylık olsun diyedir belki ben de tam bilemiyorum.

  • damacana  (14.12.15 14:36:00)
ben bilet için birine 450TL göndermiştim...online bilet bide konser alanına girene kadar aklım çıkıyodu...bu bilgilerden bir şey yapamaz sen kargolamasan ürünü 100tl sı ve insanlara olan güveni gitmiş olacaktı o kadar.

  • seindfeld  (14.12.15 14:40:55)