Hamburg civarı gezilecek yer?

1 haftalık Hamburg seyahatimiz var, civar şehirlerden hangisine günübirlik gidilebilir? Bremen'de gezilecek yerler var mı? Amsterdam ya da Berlin uzak mı kaçar?

Amsterdam'a Hamburg'dan günübirlik götüren otobüsler var. Akşam binip sabah iniyosunuz, sonra akşam yine dönüyorsunuz. Onun dışında trenle de gidebilirsiniz tabii 5-6 saat sürer ama aktarma olur. Araba varsa Berlin'e de günübirlik gidilebilir, trenle de Amsterdam gibi işte.
Onun dışında Schwerin şatosu var, hoş bir yer. Lübeck'e gidip Niederegger'de muhteşem tatlılardan ve badem ezmelerinden yiyebilirsiniz, Lübeck de çok tatlı yer. Bremen de tipik alman şehri, kartpostal gibi.
Tren süresini ve fiyatını görmek için bahn.de'yi kullanabilirsiniz.
  • whoosie  (14.12.15 14:07:36 ~ 14:08:08)
berlin otobüsle 3.5 saat falan sürüyor yanılmıyosam. yazın berlin-hamburg arası tren 30 euro iken, 7 euroya otobüsle gitmiştim ben. çift katlı, oldukça konforlu otobüsler. bileti önceden aldığında böyle uygun, sefer günü yaklaştıkça fiyat artıyor. bir gün öncesinde 12 euro falandı.

edit: günübirlik berlin'den bişey anlamazsınız, en az bi gece kalınız.
  • manuel mandalina  (14.12.15 14:21:40 ~ 14:22:15)
bremen icin 1 gun yeter de artar bile. deutsche bahn'dan niedersachsen biletleri iki kisi icin toplam 26 Euro. haftaici 09:00'dan itibaren tum ulasim sinirsiz saglanabiliyor bu biletle(ic - ice trenler haric). trenle 1 saat 9 dk suruyor. eski sehir merkezi, schnoor, bürgerpark gezilebilir ve weser nehrinin kenarindaki cafelerden birinde yemek yiyebilirsiniz.

berlin daha uygun olur. yapilacak cok sey var berlin icin ve otobusle cok fazla surmuyor. hatta uygun bilet bulursaniz hizli trenle (ice) 1.5 saat suruyor. sadece 1 gununuz varsa berlin, eger 2-3 gununuz varsa berlin oncelikli olmak uzere berlin+bremen yapardim.
  • pacoquinha  (14.12.15 15:15:36 ~ 15:15:57)
meinfernbus'a bakabilirsin otobus icin. flixbus'la ikisi ayni.
megabus'un seferi varsa o acayip ucuz.
berlin +1
  • jedilance  (14.12.15 19:36:24)