Adres değişikliği

Yakın zamanda adres değişikliği yapan var mı ? Ne tür belgeler iş görüyor ? Adıma gelen elektrik Faturası var mesela.

İki yıl önce ev değiştirmeme rağmen, eski adreste henüz oturan yok gibi duruyor. Bu durumda, nüfus a adres değişikliğine giderken, şu muhtemel ceza ile ilgili bir bir sürpriz çıkar mı?

Teşekkürler.

adına gelen herhangi bir fatura ya da kira sözleşmesi yeterli olacaktır. Kira sözleşmesi senin adına değilse sözleşmedeki kişinin de seninle gelmesi gerekiyor.

genelde problem çıkmaz .son faturayı götürürsen hallediyorlar. Benzer durumda ben de yeni evime taşındıktan 8-10 ay sonra kaydımı aldırdım; problem çıkmadı.

Cezayı şu şekilde yiyebilirsin : eski evine taşınanlar kayıtlarını o eve aldırmışlardır; bu adam evde kalmıyor demişlerdir. Öyle bir durumda senin kayıt otomatik olarak düşüyor sistemden. Umarim öyle bişey olmamıştır.

selamlar
  • durali  (14.12.15 12:35:36 ~ 12:37:04)
Yok yok

Hala tüm seçimlere eski adresime gittim oy kullanmaya... sistemden bakıcna o adreste biz varız hala.. Muhtemelen Rus cephesi olarak kullanılıyor, beylikdüzü :)
  • denemebirikiüç  (14.12.15 12:53:42)