işe alımda kişilik envanteri

abi bu çok saçma değil mi ya?

online olarak neo p-ir mi ne 5 faktör bir şeyi falan o şeyden yapıcaz diyelim.

şimdi bunda yalan söyleyebilir misiniz diye sorcaklar bana
-söylemeyi de söyleyeni de hiç sevmem ama gerektiğinde de allahını söyleyebilen biriyim diyelim
-pozisyon da çok güven gerektiren bir pozisyon

e ben biliyorum ki söyleyebiliyorum ama vermem gereken cevap kesinlikle söyleyemem olmalı onu da biliyorum

bu gibi durumlarda ne yapmalı sizce?

çok teşekkürler

öyle dandik kişilik testleri yapan yerlerden uzak durmalı, tek diyeceğim bu.

insan kaynakları denen gereksiz departman kendini işe yarar hissedecek diye kendinden ödün vermemeli insan.
  • devilred  (13.12.15 14:11:17)
yapı kredi müf yard.lığı mı benim sevgilime de aynısını gönderdiler
yani en dandiğinden en iyisine hepsini yapıyorlar maksat o olmalı, sen de bir denge tuttur, ne çok dürüst ne tamamen alakasız olmalı bu envanterler

  • limoncello  (13.12.15 14:15:04)
ayrıca bize hep iş görüşmelerinde aman kendini karşı tarafa iyi sat, iyi pazarla, kendini satmasını bileceksin vs. demediler mi hiç aman yavrum dürüst ol dürüstlük çok önemli diyen duymadım açıkçası

  • limoncello  (13.12.15 14:16:44)
1. çok saçma
2. yapmak zorundasın ne yazık ki :)
3. öle dandik kişilik testi yapan firmaları çöpe atamazsın. bütün üyük firmalar bunu yapıyor. yani mecbursun ne yazık ki
  • teritori  (13.12.15 14:39:40)
panpa gene ben. orada içinden geldiği gibi cevapla o çok önemli değil. ama uç şıkları işaretleme ve benzer sorularda çelişen şıklar verme. atıyorum onlar aşırı uçlardaki insanları eliyor gerisi.

bu durumda işaretlemen gereken hiç söylemem değil onun hemen üstü. çok nadir olmalı.
  • ayiadam  (13.12.15 15:30:49)
Hocam orada içinden geldiği gibi samimi cevaplar vermelisin. Misal adam müfettiş yardımcılığı için envanter testinde çok titizim, mükemmeliyetçiyim, şöyle katıyım böyle bilmem neyim diyor aklınca mesleğe uygun olacak, ama adamı hem bunun eli ağırdır ayrıntıda kaybolur hem de asosyaldir iletişim kuramaz diye eliyorlar haberi yok :)

  • koskoca kirpi  (13.12.15 15:42:01)
kes raconu amerikan havası: söylebilirim ama söylemem. şimdi size reddedemeyeceğiniz bir teklif yapacağım.

  • kaledekiyalnizlik  (13.12.15 16:03:03)
biz bunları zamanında hep yazdık: eksisozluk.com

  • deckard  (13.12.15 20:12:34)