Çoğu sağlam müzisyen ve grupların İngiliz olması

Nasıl bir şey lan bu? Çoğu güzel müzik yapan yabancı grupların çoğu İngiliz. Memleketin havasından suyundan mıdır nedir?

biz de çözemedik kenks. yıllardır böyle. hala deli gibi eleman çıkarıyorlar.

  • glamdr1ng  (13.12.15 13:14:15)
evet öyle. dünya ingiliz sanatçıların yüzü suyu hürmetine dönüyor.

  • rayde  (13.12.15 13:17:16)
www.telegraph.co.uk

British rock comes out diye devam eden cümle sonrasında mantıklı görünen bir tür açıklama var. Daha fazla kaynağa bakmak lazım ama. Daha derin fikir sahibi olmak için.
  • i ve been mistreated  (13.12.15 13:32:44)
havasından, sadece müzikte değil tiyatro ve edebiyatta da başarılılar. Sürekli kapalı yerlerde takılıyorlar, 4/5 kişi bir araya gelip saatlerce geyik yapıp içip sıçıp eğleniyorlar ve üretim kolektif bir zekanın sonucunda oluşuyor. düşünebilecek ve üretebilecek vakitleri ve alanları da var.

  • selam  (13.12.15 14:43:30)
Beatles için zamaninda hükümet desteginden cok faydalandiklarini okumuştum.
Ekside böyle baslik açmak gerekir mi? :
Beatlesin aslinda şişirilmiş bir balon olması
:)
  • 1adam  (13.12.15 15:55:27)
bu iş tohumlama meselesi.
birincisi adamlarda grupların çıkıp çalabileceği mekan sayısı çok, üstüne bu grupları izlemeyi seven yeni müzik arayan bir seyirci kitlesi de var, orta halli bir müzik grubu olarak hayatını kazanabileceğin bir ekonomik ortam var, e daha ne olsun.
bizde haftada 3 gün canlı çalan gruplar gündüz işleri olmazsa açlıktan ölür, onlarda öyle değil dolayısı ile iş gene döner dolaşır ekonomiye dayanır.
diper arkadaşın dediği gibi edebiyat, dans ve tiyatroda onlarda daha iyi sebebi gene aynı, hem para kazanabiliyor, hem de performans sergileyebilecekleri alan da daha çok seyirici de.
  • kurremkamerruk  (13.12.15 16:17:06)