imgurun kapatilma amaci nedir?

hadi youtube, twitter fb kapatilmasini anlarim. video yazi vs icerigini engellemek icin kapatirsin. imgurun kapatilma nedeni nedir? yani orada yayinlayacagin gorsel icerigi her yerde yayinlayabilirsin. instagram olur, twitter olur, o olur bu olur...

neden?

pornografik içerik. akp sağ olsun, bizi düşünüyor hep.

  • devilred  (12.12.15 23:47:44)
@devil benim anlamadigim da o. ulan madem bu sekilde paylasimlarin yapilmasiyla ilgili kaygin var, komple interneti kapatman gerekir.

suna benzettim biraz, kola icmeyi yasakliyorsun, piyasadan sadece pepsinin satisini engelliyorsun, digerleri stmaya devam ediyor.

neyse mantik aramayi birakiyorum artik :/
  • exlibris  (12.12.15 23:53:36)
Insanlar pornografiye hapsolmasin disari cikip sevismek zorunda kalsin insan icine karissin diye yapilmis oldukca faydali bir hareket.

Yersen.
  • floydian  (13.12.15 00:30:22)
@exlibris, abi eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak seninki yanlız :(

  • liriamer  (13.12.15 00:56:44)
mantıklı bir sebebi yok.
sırf orçoluk.

  • titiraprap  (13.12.15 01:02:32)
ahlaklı(!) toplumumuzun ahlakı bozulmasın diye

  • clones  (13.12.15 02:25:38)
devletin basit toplum ahlakını umursadığını düşünmek çok safca bi hareket.

devlet dini,toplumu veya en basitinden her bir bireyi olgu olarak değil araç olarak ele alır ve kullanır, dolayısıyla 'müslüman ülkeyiz ahlakımız bozulmasın inşallah' denilerek pornografik içeriğe erişimin engellendiğini düşündürürken altında gizli bi amaç veya çıkar yatıyor olması hiç de şaşılacak bi durum değildir.

internette her şeye erişmek çok kolay, interneti kontrol etmek ise gerçekten zor, internetin zayıf noktası ise kesinlikle pornodur.

hatırlayan vardır belki, bütün bu website yasakları 'çocuk pornosunu engelleme' kisvesi altında başladı, tartışabileceğiniz, karşı argüman üretebileceğiniz bir şey değil bu, devlet çocuk pornosuna karşı böyle bir önlem alacağını söyledi ve bıçak gibi bütün sesler kesildi o an, karşı argüman üretemezsiniz ad hominemin kitabını yazmış insanlardır politikacılar.

insanlar dnsle, vpnle uyutuldu, hala uyutuluyor, hanginiz tereddüt etmiyorsunuz o vpn programlarını açıp porno sitelerini karıştırırken, sanki suç işliyormuşsunuz gibi hissetmiyorsunuz?

hem muhalif kesime hem de kendi seçmenlerine ağır müslüman bi profil çizdiler, seçmenleri tatmin oldu muhaliflerin ise sürekli kovaladıkları ama hiç bi zaman yakalayamadıkları bi düşmanları oldu ki diğer cevaplarda bunun çok güzel örnekleri var.

bütün amaç interneti kontrol etmek, mevcut politikacılar her ne kadar manipulasyon ve kitle kontrolü konusunda gerçekten başarılı olsalar da yaşları dolayısıyla 'yeni' sayılabilecek şeylere karşı cahil kalmış durumdalar, internet nedir bunu tam olarak kavrayamıyorlar, oturup düşünecek de değiller, sadece negatif yönleriyle çıkıyor ortaya sürekli örneğin gezi döneminde twitter, daha öncesinde siyasetcilerin bütün pisliklerinin çarşaf çarşaf listelendiği profiller, web siteler, yayınlar vs vs. , tek emin oldukları şey internetin çok büyük tehlike arz ettiği ve internetin kontrol edilemeyeceği.

hal böyle olunca da xnxx'den tut imgur'e kadar, pornografik olarak etiketleyebilecekleri bütün siteleri engelliyorlar, algı manipulasyonu yapıyorlar internetten söküp atabilecekleri ne varsa ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar.

gayet de tıkır tıkır çalışıyor ve çok işlerine geliyor bu durum, kendi seçmenleri daha bir müslüman hissediyor kendilerini ve muhalif kesime karşı duydukları cehaletten kaynaklanan o korkuyu bi nebze olsun dindiriyor, üzerlerinde otoritelerinin olduğunu hissettiriyor, 'devir bizim devrimiz' dedirtiyor,

muhalif kesim ise bileniyor, politikacıların oluşturdukları o algı ağına kapılıyor ve kafalarında tam da istenilen profil oluşuyor, 'yine yaptılar yapacaklarını bu nasıl bi gerikafalılık' diyor, sanıyor ki o politikacılar kendi seçmenleriyle aynı görüşleri paylaşıyorlar, aynı fikirdeler aynı hayatların hayallerini kuruyorlar,

kısacası adamlar bizi yönetiyorlar, o yüzden.
  • Kykeon  (13.12.15 04:40:10 ~ 04:41:28)
@Kykeon burda kimse zaten ahlakı savundukları için yaptıklarını düşünmüyor boşuna o kadar şey yazmışsın biz de biliyoruz asıl nedenini

  • clones  (13.12.15 05:13:45)
biliyoduysanız asıl nedeni yazsaydın basmakalıp cümlelerle twit atar gibi cevap vereceğine.

sormuş ki cevapladım dimi?
  • Kykeon  (13.12.15 12:09:16)