word dosyası kağıt boyutu

merhaba. biraz garip oldu başlık. şimdi hassas bir çıktı alacağım, detaya girmeye gerek yok. word dosyasındaki yazım-çizim yaptığım beyaz kısım a4 kağıttan yarım santimetre küçük. yani normal boyuttayken a4 kağıdı ekrana koyduğumda yarım cm fark var arada. bu benim için çok önemli bir fark. bu fark orantılı bir fark mı? yani çıktı almaya gittiğimde dosyayı da yarım santimetreye oranlı olarak büyütüp mü basacak? yoksa a4 kağıdı gerçekten yarım cm küçük olarak mı kabul ediyor word?

Ekranda gördüğün boyut ekran çözünürlüğü ve ekran boyutunla alakalı. Gerçek boyutunu ekranda görmen mümkün değil. Tam olarak A4 boyutunda çıkacak eğer çıktı ayarlarında A4 seçiliyse. :)

  • goodz  (12.12.15 22:32:37 ~ 22:33:36)
dediğini anlıyorum, daha önce benim de başıma geldi.
ekran çözünürlüğün sebebiyle word'de %100 bile olsa aynı boyutu göremezsin.
a4'ü ekrana koy, zoom-in/out ile ekrandaki word'ü a4 ile aynı boyuta getir sorunun çözülecek.
birkaç kere de örnek çıktı alarak kafanda netleştirirsin. ben öyle yapmıştım, kolay gelsin.
  • whi  (12.12.15 22:35:15)
a4 = a4

  • burya  (12.12.15 22:35:52)