Askerde ales calisilir mi

Arkadaslar merhaba,

Bir süredir askerdeyim. İyi kötü bos zamanlarim da oluyor. Simdiye kadar kitap okuyarak degerlendirmeye calisiyordum ama ales fikri aklıma geldi. Zaten tezsiz yukseği bir dönem yapip geldim askere, dönüşte tezliden devam edeyim diyorum eger becerebilirsem.

Simdi sorularım şunlar; hic ales calismadim ama anladigim kadariyla kursa gitmek oyle pek şart da değil. Konu anlatımlı kitapla falan ocaktan mayısa kadar bayağı seviye kat edebilir miyim? 85 civari almam gerek nereden baksan. Şimdi seviyemi falan bilmiyorsunuz farkindayim ama ortalama bir muhendislik mezunu icin konuşalım.

Ayrıca hangi kaynakları onerirsiniz, eskiden olsa cemaate yakın kaynaklar mantıklı derdim ama patlamıştır şimdi onlar. Son zamanlarda hangisi on plana çıkıyor? Son olarak, son alesin (kasim) dahil olduğu denemeler ne zamana cikar? Simdi alayim da on gün sonra yeni kitabi basmasinlar bir de.

Teşekkürler efem

yazıcı veya viziteci-revirci, araç komutanı vs. gibi görevler almazsan, o iş yaş. askeri boş bırakmazlar. boş bakkal t... tartar, askeri boş bırakırsan ya silahla oynar ya s.. oynar derler. ales zor değil ama zaman ayırabileceğine eminsen çalış. tabi seni boş görebilecek en gıcık komutan, sana iş yüklemek için elinden geleni ardına koymaz.

  • Huan8  (12.12.15 16:36:35)
Ösym'nin eski ales sorularını bastır çöz. En güzel çalışma yöntemi.

  • yirmisantim  (12.12.15 17:12:57)
Boş zaman yaratma konusunda şimdilik sıkıntı yok.

Bir de kaynak önerebilen çıksaydı, şöyle konu anlatımlı. Eski sorulara bakacağım elbet ama yeterli olur mu bilemedim.
  • john lee hooker  (12.12.15 20:20:17)
yüksek puanları hedeflemiyorsan çalış biraz işe yarıyor. bizzat çalışan arkadaşım var.

  • goodz  (12.12.15 20:22:20)
ben sabit görevim olmadan bölükteydim ebem .ikiliyordu ama yan bölükte yemekhaneci olan arkadaş ielts çalışıyordu. biraz şansa bağlı.

  • eindaclub  (12.12.15 23:29:27)