Bu kitaplardan hangisini okuyayım?

Popüler oldukları için merak ettiğim bu kitapların hangisini alayım sizce?

1) 1984 - George Orwell
2) Simyacı - Paulo Coelho
3) Şeker Portakalı - Jose Mauro De Vasconcelos
4) Zorba - Nikos Kazancakis
5) İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar - Stefan Zweig
6) Dava - Kafka

Hepsinin Can Yayınlarından olacağını belirteyim. Bu konuda da itiraz kabul edilir.

Son olarak gönlüm Simyacı'dan yana gibi. Herkes çok etkileyici bulmuş.

1984/seker portakali

ama Stefan Zweig'in kitaplarini ben de merak etmiyor degilim hani
  • mushtopus  (12.12.15 01:38:54)
Şeker Portakalı için biraz geç kalınmış ama hemen aradan çıkartabilirsiniz. 1984 mutlaka okunmalı. Zorba'yı başlayıp yarım bırakmıştım ama onun da mutlaka okunması gereken bir kitap olduğu söylenir. Dava da zorlayıcı bir kitaptı ama bitirdiğime değmişti. Simyacı çok geyikti. Okumasam da olurdu.

  • rivulet  (12.12.15 02:15:36)
Sıralama yapacak olursam,
1. Şeker Portakalı
2. 1984
3. İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar
4.Dava

Diğerlerini okumadım.

Yalnız Şeker Portakalı için hiçbir yaş geç değil.
Ayrıca Stefan Zweig'in başta Sabırsız Yürek olmak üzere tüm kitapları okunmalı.
İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar zaten bambaşka bir kitap.
  • büyük engizisyoncu  (12.12.15 02:19:50)
neden hepsini okumuyorsun ki?

sıralama yapacak olursam: ( bu beğeni sıralamam değildir kesinlikle. bana göre okunması gereken kronolojiklik)

insanlığın yıldınızının parladığı anları okumadım.
  • khul  (12.12.15 02:24:02)
1984 + hayvan çiftliği

  • steve rogers  (12.12.15 03:15:07)
dava

  • eksimeksi  (12.12.15 05:20:20)
Steve Rogers +1

  • nawar  (12.12.15 06:08:46)
Kitaplar yılların kitabı ben de anlamadım neden böyle bir anda popüler oldular.

Sorunun cevabına gelecek olursak; hepsini oku bence. Ben de Stefan zweig'i henüz okumadım.
  • kumlupara  (12.12.15 08:24:18)
şeker portakalı ve simyacı'yı direkt eleyebilirsiniz. şeker portakalı çocuk kitabı olmasının yanında, dünya edebiyatında adı hiç geçmeyen, türkiye'de popüler edilmiş bir kitap. simyacı ise gereksiz yere şişirilmiş, zaman kaybı bir metin. bana kalırsa 1984 de iyi bir kitap değil. ben olsam dava'yı alırdım.

  • fleur du mal  (12.12.15 09:03:14)