Bu fotoğraflarda nasıl bir düzenleme var?

Işığın gelişi, hafif sisli görünüş, renkler falan çok hoş. Nasıl çekiliyor, ne yapılıyor bilen var mı?

www.boredpanda.com

alan derinligini dusurmek icin hizli tele lensler kullaniliyor (canon 135mm L f2 ). isigin altin regine caldigi fotograflar ise golden hour denilen gunes tam dogarken ya da tam batarken cekilen fotograflar. bunun disinda rutin post processing isleri yapiliyor. baskaca yapilan farkli bir sey yok. ozet gecmek gerekirse, sen cekemezsin oyle :)

  • lauma  (11.12.15 22:13:17 ~ 22:17:15)
@lauma Bence fazla ön yargılısın :)
Peki 1000 dolarlık lens dışında ne önerirsin?
Elimde Sony A33 + Sony 18-55 + Tamron 18-200 var. (F3.5) Bunun yanına 50mm f1.8 alsam alan derinliğim olur ama sonuçta ne elde ederim?
  • Lim5  (11.12.15 22:37:14)
50mm 1.8 le olmaz. fokal uzunluk dustukce alan derinligi artar, arka plani yeterince flulastiramazsin. 1.6 carpanli makinelerde de full frame e gore alan derinligi fazladir. yani senin en az 100mm ve hizli (en az f2.8) bi lense bakman lazim. eski manuel lensler ucuzdur. onlara bak. ya da sony de oyle bi lense varsa uygun fiyata.

  • lauma  (11.12.15 22:54:14 ~ 22:55:19)
bi de madem cok ilhileniyorsun sana o tur fotograflari ilk ceken kisinin flickr linkini veriyim

www.flickr.com

exif bilgilerine bakarsan nasil cekildigini daha iyi anlarsin.
  • lauma  (11.12.15 22:57:42)
ama madem elinde 18-200mm lens var. ben olsam hic bir sey almadan 200 mm de denerdim o lensi. 200mm de muhtemelen f5.6 ya cikacak ama bi dene iste.

  • lauma  (11.12.15 23:00:59)
buradaki bir çok fotoğraf tilt shift'le çekilmiş. makinenin de %90 canon olması (renklerin pastel tonu) ve golden hour ın yakalanması ile bu büyülü etki olmuş.

  • onuncu deneme  (12.12.15 09:42:03)
bana bazi fotolarda brenzier method da var gibi geldi ama tam emin degilim.

  • pwnography  (12.12.15 18:02:12)