Süzmeden makarna yapabilir miyim?

Indomie yerken aklıma geldi, tadını çok seviyorum ama içindekiler pek zararlı olduğuna dair his uyandırıyor.

Normal makarnayı da 5 - 7 dakika azıcık suyla kaynatsam, üstüne kendi hazırladığım karışımı döksem çektirme usulü gibi olmaz mı?

Ya da bunun için önerdiğiniz saf makarna - noodle türevi bir çeşit var mı?

Olmaz. O noodlelar cok farkli bi dunya normal makarnayla oyle olmaz.

  • floydian  (11.12.15 21:24:45)
direk kaynatmak yerine, makarnayı ilk olarak biraz kavurup hafif renk alana kadar, sonra üstünü kaplayacak derecede su ekleyip çektirerek pişirebilirsin

  • tss  (11.12.15 21:25:08)
Ha unuttum. Belki makarnayi oncesinde biraz kavurursan farkli bir seyler olabilir ama yine pek ihtimal vermiyorum. Kavurunca makarnayi pilav gibi yapiyorsun ama bu sefer. Suyunu cok koyarsin falan belki olur...

  • floydian  (11.12.15 21:26:02)
Indomie güzel, devam ^^

  • ucan spagetticanavari  (11.12.15 21:32:34)
olur ya neden olmasın filizin yumurtalı makarnaları var, tam dediğin gibi, az bir şey suyu kaynatıp atıyorum, tam makarnaları örtücek kadar, içine brokoli, havuç, kabak, taze soğan da atıyorum yeşil hafif pişmiş olsun diye, toplam makarna pişme süresi 8-9 dakika olunca alıyorum. sonunda suyu kalmıyor pek zaten, tabağa alıp üstüne, haşlanmış et tavuk istersen. mis gibi ramenimsi oluyor. bu arada hazır donmuş karidesler satıyorlar süpermarketlerde, onu alıp tereyağında iki çevirip üstüne koyabilirsin.

  • alice practice  (11.12.15 22:05:32)
Suyu çektirilerek yapılıyor.

seldaninmutfakdefteri.blogspot.com.tr
  • Lim5  (11.12.15 22:11:08)
bu iki video belki fikir verir

birincisi makarnayı az suyla genişçe bir tavada suyunu çektirerek pişirmek
www.youtube.com

ikincisi soslama ile ilgili
www.youtube.com
  • freebird5406_2  (11.12.15 22:21:35)
Pilav gibi makarna yapabilirsin. Makarnayı yağda kavur sonra su ekle bırak çeksşn pilav gibi işte.

  • stiletto heel  (11.12.15 23:30:42)