Fantastik santral sorusu

elimizde bir sim kart var, öyle bir cihaz olsun ki bu sim kartı takalım, ofis telefonu gibi sekreter açsın, ve istediği şirket telefonuna bu çağrıyı yönlendirsin.

FCT cihazı bu işi mi yapar ? yoksa fct cihazı alıp buna santral özellikli telefon gibi bir şey mi takmak gerekiyor. Almamız gereken donanım nedir ?

"neden lan" diyenler için sebebini de söyleyeyim, patron telefonunu her yere yazdığı için telefon susmuyor haliyle, bu hattı santral yapmak istiyor, numara bilindiği için de hattan vazgeçmek söz konusu değil.

www.turkcell.com.tr

Buraya göre fct'yi bu şekilde kullanabiliyormuşsunuz galiba, yani bazı cihazlar destekliyor gibi yazmışlar ama nasıl çalışır bilmem.

Daha basit olarak hattı sabit hatta yönlendirerek yapabilirsiniz sanırım. Ama turkcell'in mesela yönlendirmesi ücretliydi en son galiba.
  • atom karincanin torunu  (11.12.15 15:06:14)
Turkcell ve vodafone numaranizi sabit hatta ceviriyor isterseniz. Onlara danismaniz daha mantikli.

  • godless frog  (11.12.15 16:17:25)
vodafone temsilcisi geldi, isterseniz "muhasebe için 1'e" vs vs gibi otomatik bir hizmet oluşturabileceklerini söyledi. bizim işimize gelmiyor, sekreter açacak telefonu

numara taşıma da söz konusu değil, bazı işlerde hala resmi numara olduğu için uğraşmak istemiyorlar,numara taşıyınca her yere imza sirküsü atmak vs gerekiyor tekrar. o yüzden başlık "fantastik santral sorusu" :)
  • kimlanbu  (11.12.15 16:48:15)
  • adroand  (11.12.15 19:13:31 ~ 19:14:08)
aşağıdaki kombinasyonlardan biri ile talep ettiğiniz işlemi yapabilirsiniz;

IP FCT + IP Telefon
IP FCT + Softphone
IP FCT + FXS Gateway + Analog Telefon
IP FCT + IP Santral + IP Telefon

İlgili linkler

IP FCT
persephone.com.tr

IP Telefon
persephone.com.tr

IP Santral
persephone.com.tr

FXS Gateway
persephone.com.tr

Softphone
www.zoiper.com
  • voiper  (02.05.19 14:13:39)