erasmus ile gidince buradaki evimi ne yapabilirim?

mart sonunda almanya'ya gidiyorum (bir önceki soruyu görenler lütfen küfretmesin, çok sorum var :D )
beşiktaş'ta kirada oturuyorum, 6 aylığına gidiyor olduğum için evi boşaltmayı düşünüyordum fakat evimi seviyorum dönüşte bu enflasyon ve tavan yapan emlak fiyatlarıyla bu kadar temiz ev bulabileceğimi de düşünmüyorum. evimi cidden seviyorum ayrıca. sizce ne yapabilirim? bazı eşyalarım var onları memlekete yollayıp evi erasmus'a mı versem diye düşünüyorum bir yandan. yoksa kapatıp evi memlekete mi dönsem almanya dönüşü (düne kadar bunu düşünüyordum zaten) diye düşünüyorum bir yandan. ya da dönüşte kadıköy'den mi baksam acaba ev ama yeniden bir düzen kurmak falan çok zor...evin kirası 1650 tl bu arada ve 2+1 ve çok merkezde yokuşsuz falan. kiel'de okulun bulduğu housing ortalama 220 euro olacak gibi duruyor..evi daha yüksek kiradan versem de almanya'daki kira paramı da mı çıkarsam acaba..

arkadasım yuksek lisansa abd'ye gitti, evini eşyalı 1,850'ye kiraya verdi.. sitede oldugu icin hem de aidatları ödeniyor.. bence sen de benzer bişi bulabilirsin... 6 ay az değil yani.. eşyalı yüksek fiyata verebilirsin...

  • omonia  (10.12.15 18:11:35)
@omonia: 2.500'den kiraya verebilirim ben de aslında. çünkü evin şu an eşyasız değeri minimum 2.000tl. fakat bana parayı nasıl yollayacaklar o da sorun şimdi..banka iki kez çeviriyor parayı çünkü

  • shineonyoucrazydiamond  (10.12.15 18:43:31)
kiraci is bankasi ya da garanti bankasinin online subesini kullaniyorsa, western union uzerinden gonderebilir. 700 Euro icin baktigimda 5 Euro masraf cikiyor.

  • pacoquinha  (10.12.15 19:14:57)
2500 iyiymiş valla... ya western union üzerinden gönderir, ya da tl hesabına yatar,
sen ihtiyaç olduğunda ordaki bankamatikten euro şeklinde çekersin..

  • omonia  (10.12.15 20:15:23)
couchsurfing vs araştırayım..umarım bulabilirim hızlıca..

  • shineonyoucrazydiamond  (10.12.15 21:26:22)
erasmus piyasası bok gibin artık herkes evini açtı ve ne olacağı hiç belli değil gerçekten.

  • fasulyek  (10.12.15 21:31:42)
@fasulyek: nasıl ya sırf senin bu dediğin yüzünden evi kapatacağım sanırım :/

  • shineonyoucrazydiamond  (11.12.15 11:46:28)