[]

Askerlik tecil ve yüksek lisans

Herkese merhabalar;

Şimdi durum şöyle ki askerliğimi tecil ettirmek üzere bir yüksek lisans yapmak istiyorum. Bu süreçte çalışmam gerek o yüzden uzaktan yapmak işime gelir. En uygun yüksek lisans hangisi ? bir de en kısa sürede kayıt olmam gerek. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bir de bakaya kalıp kalmadığımı nasıl anlarım ? e-devlet üzerinden indirdiğim belgede şu yazmakta ;

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2015 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.

ama hemen altında da şu ibare bulunmakta;

ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR

sanırım bakaya kalmadım değil mi ?

şimdiden çok teşekkür ederim.

 
31 Aralık'tan sonraki ilk dönemde (Şubat oluyor) eğer yetişirse askersin. 31 Aralık'a kadar yüksek lisansa kayıt olsan iyi olur, tecilin gecikse bile kayıt tarihin önemli.

Bakaya kalmak ise Şubat'taki celpte gideceğinin belli olması, ama senin bu işlemlere başlamaman durumunda oluyor.

En uygun yüksek lisans da Ahmet Yesevi uzaktan eğitim sanırım.
  • Abdurrahman  (10.12.15 15:51:54) 
üç yıl içinde girilmiş ales ve yds var mı?


  • kaledekiyalnizlik  (10.12.15 15:54:01) 
daha yeni girdim 22 kasım sonbahar Ales sınavına, 81 aldım, yeterli olur sanırım ?


  • busuta  (10.12.15 16:00:35) 
Yeter 81 puan, maksat askerlik uzatmaksa bölümün üniversitenin önemi yok nasılsa.


  • Abdurrahman  (10.12.15 16:10:49) 
YLisans kayıt tarihleri ne zamanlar oluyor? Mesela bu Ahmet Yesevi uzaktan eğitimin sitesini inceledim ama kayıt tarihi göremedim.


  • wampex  (10.12.15 17:47:42) 
Sitede akademik takvim bölümünde yazıyor.


  • Abdurrahman  (11.12.15 09:15:04 ~ 09:15:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.