Ulnar sinir sıkışması

Merhaba arkadaşlar 20 gün önce dirseğimdeki ağrı ver sol elimin serçe parmağı ile yanındaki parmaktaki uyuşma yüzünden doktora gittiğimde bu tanıyı koydu ve 1 ay boyunca spor yapmamam gerektiğini söyledi yapmadımda sprey almamı ve bir ay sonra geçmezse gelmemi söyledi.
Şimdi tekrardan hastahaneye gideceğim çünkü ağrı geçmedi aksine arttıda ve spor yapamıyorum, 4 yıldır aktif olarak spor yapan bir insanım yapan arkadaşlar beni az çok anlayacaktır berbat bir moral bozukluğuyla bir ay geçirdim internetten okuduklarıma göre işin sonu ameliyat gibi duruyor bu durumda da 1 sene yakın spor yapamayacağım sanırım. Merak ettiğim bu rahatsızlığı geçirenlerin tecrübeleri ve ameliyat olmadan atlatılma imkanı var mı

Benim de 2 yıl önce aynısı oldu. Ama doktora gitmedim, internetten bakmıştım o zaman ve ulnar sinir sıkışması olduğunu düşünmüştüm, belirtiler tamamen aynıydı sizinkiyle. 1-2 ay içinde o uyuşma hissi yavaş yavaş azaldı ve en sonunda bütün sıkıntılarım kendiliğinden geçti. Belki sizin de geçer. Ben spor yapmıyordum ama sürekli bilgisayar başında mouse üstünde hareketsiz durmaktan olduğunu tahmin ediyorum benimkinin.

Sizinki de kendiliğinden geçer umarım. Geçmiş olsun...
  • marcelle  (10.12.15 11:42:21)
Fizyoterapiste git egzersizlerle duzeltebilir bi dene istersen

  • eclipsed moon  (10.12.15 12:23:56)
ben de senin gibi doktora gittim, ilk önce b1-b6-b12 vitaminlerini içeren bir ilaç verdi, bir iki ay kullandıktan sonra tekrar gel, bir daha elektrik yapılan bir test uygulayalım dedi, ikinci kere gittiğinde sonuç değişmemişti. ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Koşarak uzaklaştım tabi, aradan iki sene geçti, şu an hiçbir sıkıntım yok. kendiliğinden geçti galiba.

  • tanjant  (10.12.15 19:07:58)