Uyku sürelerinde gündüz-gece-akşam farkı

Başlıkta derdimi tam anlatamadım ama hikaye kısaca şöyle;

şimdi eğer akşam saat 18:00 ile 21:00 arası uyunursa gece 00:00-01:00 gibi uyanılıyor. daha fazla uyumak istenilse de olmuyor.
gece 23:00 01:00 arası uyunursa ise sabah 10:00 -11:00 gibi uyanılıyor.
sabah saat 08-00'den sonra uyunursa ise temiz 10-12 saat temiz uyunabiliyor.

burada akşam 18-21 arası yattığımızda 4 saatlik uykuyla kalkıp ertesi günün tamamını kurtaramamanın, saat 11:00 gibi çok feci bir şekilde enerjisiz kalmanın ceremesini çekiyorum. bu sizde de böylemi oluyor, yani çok uykumuz olsada, mesela gece hiç uyunmamış olsun, gündüz de çalıştınız akşam 20:00'da yattınız ve en azından bi' 7-8 saat uyuyamıyorsunuz. aynı durumda gece uyumayıp gündüz işe gitmeden uyumuş olsanız zaten bi 10 saat yatacaktınız oysa ki. oluyor mu böyle ? yoksa ben seçilmiş kişi... ? bak şimdi

yo fark etmiyor bana. hangi saat olursa olsun uyku döngüm gelmişse rahatlıkla temiz 10 saatlik uykumu uyuyabilirim.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (10.12.15 07:12:04)
Gündüz uyursan uykudan verim alamadığın için doyamazsın. 11-12 gibi uyursan, evde sessiz ve karanlıksa en verimli uyku olur, böylece daha kısa sürede kalkarsın.

  • arnold schwarzeneger  (10.12.15 08:05:21)