Aile hekimliğinde kullanılabilecek kitap

Aile hekimliğinde kullanılabilecek ve aile hekimine hitap eder tarzda, aşırı detay içermeyen bir kitap arıyorum. Sarılıklı hasta/çocuğa yaklaşım, akut batına yaklaşım vb. başlıklar içeren tam anlamıyla faydalı fakat ağır olmayan bir kitap olması iyi olur. Bir Cecil kadar olmasın, pratik ve öz fakat öğretici ve bilgilendirici olsun. Aynı zamanda pratisyen tarafından tanısı koyulabilecek, tedavi edilebilecek ve hakkında bilgi sahibi olunması gereken hastalıkları da içermeli. Böyle bir kitap var mıdır?

Tintinalli'nin acil kitabi var
Onun disinda bazi yabanci kitaplar var semptomlara gore kategorize. Bi tane vardi bende ama adini hatirlayamadim simdi

@kaledekiyalnizlik sevkten para kaybi olmuyor. Hatta sevk sarti aranmiyor
  • la noix  (09.12.15 20:21:34)
Ben şundan almıştım, güzel.

www.google.com.tr
  • fallopian  (09.12.15 20:45:12)
Acilden ziyade poliklinik için. Tintinalli'yi duydum. "Ateşli çocuğa yaklaşım: İdrar yolu, otit, farenjit..." gibi...

  • pronefroz  (09.12.15 20:58:54 ~ 10.12.15 06:36:14)
  • Lim5  (09.12.15 22:26:42)
Valla idrar yolu, otit, farenjit tedavisini kitapsiz da yapabiliyorsundur diye dusunmustum. Drtus'un recete sayfasi var, oradan yararlanabilirsin

  • la noix  (10.12.15 03:43:57)
O bir örnek. Aklıma ilk geleni yazdım.

  • pronefroz  (10.12.15 06:35:47)
Lange birinci basamakta guncel uygulama rehberi.

Kabaca inceledim. Sayfalar tablolardan oluşuyor. Kullanışlı olabilir. Bir bakın isterseniz.
  • fallopian  (14.12.15 14:54:16)