[]

dün gece 03 civarında yapılan eft bugün 19:58 itibariyle gelmedi

dolandırıldım değil mi?
 
yapılan değil yapılmayan eft'dir o.


 • bobinhoo  (09.12.15 19:00:15) 
yess


 • cenkertem.afc  (09.12.15 19:01:18) 
şu ihtimali de düşün. geçen haftalarda yaşadım. iban numarandan sana gönderdi ise iban numarasi ve senin adın yazilmalı (birbirini tutmalı) eft işleminde. harf hatasi yapti ise ya da sen başkasının ibanini vererek kendi adini yazdirdi isen para eft oluyor ama hesaba geçmiyor. gönderilen bankanin para havuzunda kaliyor yani.
o kisinin para gönderdiği kesin ise senin yapacağın bankaya gidip (hesabın sahibi isen) bunun düzeltilmesini istemen. olmuyor ise bu kez bankadan paranin geri gönderen kişiye iadesini talep etmen gerek.
para geri o gönderen kişiye gidecek ve düzeltme yapip sana geri gönderecek. Olay bu
(yapi kredi ve ziraat arasinda oldu.)
 • 1adam  (09.12.15 19:53:46) 
@1adam ismimi ve iban numarmı doğru verdim. Hatta kendisi de sordu ismin şu dimi yanlış olmasın diye. İbanıda zaten copy paste yaptım hem adama mesaj atıyorum dönmüyor. Durum senin dediğin ihtimale malesef çok uzak.


 • ezkaza  (09.12.15 21:06:53 ~ 21:08:29) 
Muhtemelen dolandırıldın gibi duruyor. Adam sana dönmüyorsa, eft kontrol numarası elinde yoksa, yapabileceğin pek bir şey yok. Yine de bankanı arayıp havuzda senin adına bekleyen bir eft olup olmadığını sorabilirsin, ama muhtemelen yoktur.


 • tss  (09.12.15 21:15:35) 
Bir arkadaşından para gelecekse ibani ve ismi senin doğru vermen bişi degistirmio o lanet olası klavyede arkadaşın senin ismini iban numaranı hatalı yazdiysa para onun hesabına geri dönmüştür.

Ama ilgili kişiden adam die bahsetmen ve dolandirildim mi die şüpheye düşmen karşıdaki kişinin senin tanımadığın biri oldugu karşılıklı bir alışveriş yapıldığı hissini uyandırdı ve dostum üzgünüm o adam parayi hiç gondermedi ve göndermeyecek de sanirim
 • Bysb  (09.12.15 21:17:29) 
@bysb doğru söylüyorsun, burdan biriyle sözlük hesabı alışverişi sonucu dolandırıldım 20saat oldu bir mesaj yok mail attım büyük ihtimal fake o da.
Bende şikayet ettim ekşi iletişimden.
Yahu dolandırılmak ne kötü bişeymiş be arkadaş, hiç mi vicdan yok bunlarda!
 • ezkaza  (09.12.15 21:23:22) 
bankanıza gidip sordunuz değil mi? bi iki kere para gönderildiği halde hesabıma düşmemişti, internetten falan göremedim bankaya gittiğimde anladık, ama aramanıza falan dönmüyorsa düşündüğünüz gibi olabilir:(


 • pamuk helvalar cebe  (09.12.15 21:27:35) 
Şimdi enpara ile konuştum ve tarafıma yönelik Bir transfere dair hiç bir şey olmadığını söylediler.


 • ezkaza  (09.12.15 21:32:47) 
Bende dolandirildim tel sattım itin birine 50 tl eksik öğrenciyim dedi bende sorun değil sonraki ay ödersin dedim. Kargo ücretini bile ben ödedim ozaman ki aklımı zikiyim. Tabi o 50 tl nin üstüne suç içtim. Para çok büyük değil ama o enayi salak yerine konmak insanı sinir edior


 • Bysb  (09.12.15 21:32:50) 
seheryeli'yle alışveriş yapmadın umarım?


 • der meister  (09.12.15 21:35:37) 
Aynen, bu duruma düşmek beni asıl üzen.
İşin sonunda 150tl alıcaktım. tamam büyük para değil ama bugün ihtiyacım var diye sattım zaten lanet olsun o paraya da şuan tek moralimi bozan aldatılmış/kandırılmış olmak, kendime de çok kızıyorum orası ayrı.

Ama dediğim gibi ekşi iletişimden mail gönderdim resimlerle kanıtlarla umarım gerekeni yaparlar.
 • ezkaza  (09.12.15 21:39:13) 
" santi " diye bir nick.


 • ezkaza  (09.12.15 21:40:28) 
Aslinda bu gibi durumlar icin en azından alisverise guvenli database i oluşturulsa super olur. Geçmiş olsun :(


 • oligomer  (10.12.15 01:49:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.