Agno ve Diploma Notu

Merhabalar;

Biraz kafam karıştı bu konuda. Ben mezun durumdayım ve çeşitli sebeplerle (formasyon, y.lisans vs.) farklı üniversitelere başvuruyorum. Başvurularda kimisi agno kimisi de diploma notu soruyor. Ben ikisi de aynı şey diye biliyordum açıkcası fakat bir arkadaşım olmadığını söyledi, bir okulun öğrenci işlerini aradım onlar da ''değil'' dedi, kendi okulumu aradım onlar ise ''evet aynı şey'' dedi ve benim kafam çorba oldu.

Ben hala bu ikisi aynı şey diye düşünüyorum ama yanılıyor muyum? İnternette arattım ama net bir şey bulamadım. Ayrıca her farklı öğrenci işlerinin farklı bir şey söylemesi de eğlenceli oldu :)

not: Okuldan ve başka sorduğum yerlerden transcripte bak diyenler oldu ama şu anda transcriptime erişemiyorum malesef.

Agno sadece bir yılın ortalaması, diploma notu da tüm yılların ortalaması oluyor sanırım.

  • nothing in my way  (09.12.15 18:06:03)
diploma notu mezun olmadan bilinemez ama agno okul bitmeden de hesaplanabilir. örneğin 2. sınıfı bitiren birinin agnosu 3 ama diploma notu henüz belli değil. mezun olduğunuz zamanki agno'nuz diploma notunuz olur, aslında mezun biri için tamamen aynı şey.

  • bobinhoo  (09.12.15 18:15:34 ~ 18:15:54)
aynı şey.

mezun insana "bunlar aynı şey değil" diyen öğrenci işleri var bu ülkede demek, çok şaşırtıcı.
  • devilred  (09.12.15 18:17:12 ~ 18:18:14)
ikisi de aynı şey.

  • goodz  (09.12.15 18:25:47)