ankara - bir kaç yer yön sorusu

Selamlar, hafta sonu uzun zamandır gitmediğim Ankara'ya gideceğim. Gar'dan maltepe'de içkale otel'e gitmem lazım. taksi ile gideceğim, garın diğer tarafından mı çıksam daha iyi olur (tabii bilmiyorum açıksa)? Taksi bulabilir miyim o tarafta? Eşyam çok.

Otel civarında yemek yiyebileceğim bildiğiniz temiz düzgün yerler var mı?
Bir de haritadan bakıyorum, anıtkabir yürüyüş mesafesinde gibi görünüyor, akşamları ziyaret edilebiliyor mu? Oluyorsa kaça kadar ?

İyi günler herkese.

Birkaç ay önce inşaat çalışması sebebiyle tren garının arka tarafı kapalıydı, durum değişmiş midir emin değilim. Güncel bilgiyi bekleyebilirsiniz, fakat ön taraftan bineceğiniz taksiyle de çok uçuk farklar olmadan gidebilirsiniz maltepe'ye.

anıtkabir sanırım 5-5.30 civarı kapanıyor. akşamları özel günler haricinde açık tutmuyorlar.
  • bi mekan  (09.12.15 13:07:54)
garın arkasındaki tünel kapalı. önünden çıkıp dolaşarak 15 dakikada yürüyebilirsiniz.

dögol caddesi üzerinde fena olmayan yerler var; korykos tantuni salaş ama lezziz bir seçenek.

anıtkabir yürüyüş mesafesi. 5'ten sorna çok rüzgarlı oluyor. ayaz sebebiyle 5'ten sonra önermem.

edit: 5'ten sonra kapalıymış zaten
www.google.com.tr
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (09.12.15 13:16:24 ~ 13:17:10)