öğrenci kimliği olmadan sınava girebiliyor muyduk? (aöf)

önceki yıllarda hep kimlikle gidiyordum ama bu sene yeni kimlik için büroya gitmeye üşendim. nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesi yeterli oluyor muydu?

olmaz. sınav salonunda kimlik kontrolü yapılıyor.

  • cari kacik  (09.12.15 10:40:10)
sinav için geçerli öğrenci belgesi diye bir olay var. kimlik yerine onunla da girebilirsin.

  • helenart  (09.12.15 10:47:29)
zırt pırt mevzuat değişiyor ama bize verilen ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MERKEZÎ SINAV YÖNERGESİ'nde şu şekilde deniyor.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Sınava Giriş Belgeleri ve Sınav Evrakı
Adayların sınava girebilmeleri için gerekli belgeler
MADDE 6 ‒ Aday sınava girebilmek için “Sınav Giriş Belgesi” ile “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi”ni yanında bulundurmak zorundadır. Bu
belgelerin eksikliği durumunda aday sınava alınmaz.
a) Sınav Giriş Belgesi; adayın kimlik bilgilerini, (varsa) fotoğrafını, sınavın içeriğini, merkezini, binasını, tarihini vb. bilgilerini gösteren belgedir.
Aday, sınav türüne bağlı olarak bu belgeyi “Kılavuz”da veya duyurularda belirtildiği şekilde sağlamakla yükümlüdür.
b) Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi; fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini
yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik
Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait
nüfus cüzdanı niteliğindeki resmî belge bu amaçla kullanılabilir.

ps: sınava almazlarsa mesuliyet kabul etmem, ben ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MERKEZÎ SINAV YÖNERGESİ'nin yalancısıyım. gerçi ben olsam işimi garantiye alır öğrenci kimliğimi çıkartırdım.
  • halanne  (09.12.15 10:52:18)
Ben bir kere girdim, sansima ama, o siniftaki gorevli kimlik kontrolu yapmadi. Vizeler icin ogrenci belgesi yerine gecer falan yazan bir cikti veriyorlar ama.

  • malwethiel  (09.12.15 12:19:38)