kpss hakkında ve kpss lisans hazırlık kitabı tavsiyesi

KPSS lisans için hangi kitabı/seti tavsiye edersiniz?

hiç çalışmadan girdim ve en düşük puanım 65 idi.
Harçlığımı çıkarmak için çalışıyorum.Akşam 7:30 dan önce evde olamam.
Yaklaşık 5 ay süre var. Bu 5 ay içerisinde işten geriye kalan sürede bu olmaz olasıca sınava çalışsam 90 ve üstü alma ihtimalim nedir?
Dersaneye gitmek çok saçma geliyor.

Dersane motivasyon, toplu ve planlı çalışma sağlıyor. Bunları ben hallederim diyorsan gerek yok.

65 puandan 90 üzerine çıkmak için ciddi bir çalışma gerekir. Benim fikrime göre akşamları 1-2 saat çalışmayla 5 ayda 65'den yükselip de 90 üzeri alınmaz. Ama imkansız değil tabi, kişiden kişiye değişebilir.

Soru bankası olarak, bilinen bütün yayınların soru bankalarını çöz bence. Fazla çalışmaya vaktin olmadığını düşünürsek genel yetenek için çıkmış soruları(diğer eş değer sınavların da) öncelikli çözmen daha faydalı.

Ama her şeyden önce konuları tamamen bitirmeden deneme çözme bence. Moralini bozmak dışında bir işe yaramaz. Konu çalışmalarını da kitap yerine ben senin yerinde olsam videolu dersler üzerinden yapardım. İnternette (youtube'da mesela) kpss eğitim videoları var. Konu konu, aynı konuyu anlatan 5-6'dan fazla eğitim videosu bulabilirsin. Bence bunları dinleyerek öğrenmek daha kolay oluyor.

Kitapların da hepsi müfredatı anlatan kitaplar, bence konu anlatım kitabına gerek yok. Ama illa alacağım diyorsan İhtiyaç ve Pegem'in kadroları sağlamdır, kitaplarına da yansır.
  • Abdurrahman  (09.12.15 09:58:06 ~ 09:59:41)