Seçmeli ders sorunsalı

Türkçe işletme bölümünde birinci sınıftayım. Ders seçiminde üç tane seçmeli yabancı dil vardı. Ben de seçmeli olduğunu görüp seçmedim. Ama sınıftakilere söyleyince üçü arasından birini seçmen lazımdı dediler. Kafam karıştı. Adı üstünde seçmeli ders değil mi ya ister seçersin ister seçmezsin?

hayır seçmelinin anlamı seç veya seçme değil, "içlerinden belirtilen kadarını seç" demektir.

ingilizce, almanca, fransızca'dan birini seçmeniz lazım.
  • historien  (08.12.15 21:01:37 ~ 21:01:52)
zorunlu seçmeli gibi bişi oluyor o bizde de vardı, 3-4 dersten birini seçiyorduk iki kredi mi neydi. danışmanınıza sorun bence ama kesin cevap için belki sistem farklıdır.

  • inkey  (08.12.15 21:03:25)
Ama seçmediğim için otomatik seçilmesi gerekmez miydi? Otomasyonda gözükmüyor. Bu arada evet 2 kredi.

  • nothing in my way  (08.12.15 21:08:30)
seç seçmediysen sistem niye birini atasın ki, belki alttan dersin var kredin yetmedi, belki çalışıyorsun ağır geldi seçmedin nereden bilsinler. sen dersi eklemediysen kimse aa bu yazık yanlış anlamış ben ekleyeyim dersi demez.

  • kuzey li  (08.12.15 21:28:28)
@kuzey li ama sıbıftan biri seçmemiş onun yerine otomatik seçilmiş. Hem zaten iş işten geçti, ders seçme çoktan bitti. Bu saatten sonra en kötü ihtimal ne olur acaba?

  • nothing in my way  (08.12.15 21:38:03)
arkadaşının danışmanı fark etmiş ve tamamen isiyatif kullanarak eklemiştir ama yapmak zorunda değil.
seneye iki tane seçmeli ders seçersin, seçmeli dersin anlamını bilmediğine göre zaten birinci sınıftasın, alttan çok ders bırakmazsan hiç birşey olmaz. takma kafana.
bizim okul krediden akts'ye geçtiğinde kredisi uyan ama akts's, düşük dersler yüzünden fazladan 2 seçmeli ders aldım ancak tamamladım akts'yi. hemde bu olay ben 3. sınıfın 2. dönemindeyken oldu yinede sorun çıkmadı, zamanında mezun oldum çok takma kafana diğer dersleri geçmeye bak.
  • kuzey li  (08.12.15 21:46:40)