Windows 7 Sorunsalı

Baya araştırdım ama doğru dürüst bir cevap bulamadım. Diyelim ki Win7 Upgrade versiyonu aldım. Deniliyor ki; upgrade versiyon dvdsi, mevcut çalışan orijinal xp veya vista üzerinden açılıp, oradan setup başlatılacakmış. Bu şekilde normal bir program yükler gibi setup'ı başlattıktan sonra upgrade veya clean install ile sistem yüklenebilirmiş.

Şu an elimdeki makinada orijinal vista yüklü. Diyelim ki ben upgrade win7 dvdsi ile söylenen şekilde win7'ye yükselttim. Peki ileride format atmam gerektiğinde yeniden vista mı yüklemem gerekecek en başta? Yoksa win7 üzerinden doğrudan upgrade seçeneği mümkün olacak mı?

Başka bir pürüz, win7'nin hiç açılmadığı problemler ortaya çıktığında bu yükleme şekli nasıl olacak?

İyi çalışmalar.

Win7 Upgrade'i demek bu ürün piyasaya çıktığında sizin o ürüne ücretsiz sahip olabilmeniz demek. Satarken "vista ya da Xp'den direk kurulum yaparak hiç bir dosya kaybetmeden win7 sahip oluyorsunuz" demelerinin amacı da zaten kullanıcıya bir zorlukla karşılaşmayacaksınız mesajı vermek ve ürünlerini satmak.
Siz win7 upgrade yapabildiğiniz zaman bir şifre kullanacaksınız. Bu şifreyle ister format atın ister upgrade yapın isterseniz de başka cd'den yükleyin sonuçta şifre gireceksiniz. Bu yüzden vista kurup yükseltmenize gerek kalmaz her seferinde.
Umarım yeterince açıklayabilmişimdir.
  • maresal jedi  (18.10.09 12:38:40 ~ 12:39:13)