Bireysel emeklilik sisteminde hangi bankaya girildiği önemli mi?

Hepsinin koşulları farklı farklı mı, varsa tavsiyelerinizi alabilir miyim lütfen? Garanti, İng iyi midir mesela?

Bankaların değişik yatırım fonları oluyor onlardan birini seçmen gerekiyor. Ama bankadan bankaya çok değişeceğini sanmıyorum.
Ancak şöyle bişey daha var ki 30 yıl sonrası için para yatırdığından mümkünse köklü bir bankayla çalış ki (garanti iş ak vs) işin de garanti olsun :)

para devlet güvencesinde deniliyor.Türkiyedeki bütün bankalardaki paran devlet güvencesinde zaten. Ama yine de neyin nolcağı belli olmaz.
  • nuevo  (08.12.15 10:18:51)
evet önemli. fon işletim giderlerine bak en azından. bazıları çok kazık.

  • ergenpezeveng  (08.12.15 12:24:14)