kredi kartımda ne kadar mil birikir?

selamlar,

ayda ortalama 2bin liralık harcama yapıyorum kredi kartımla.

yılda ortalama ne kadar mil birikir?
o millerin karşılığı nedir?

yani mil paraya mı dönüyor yoksa gerçekten mil hesabı mı yapılıyor?

nasıl hesaplanan bir şey bu?

neye göre mil birikiyor?

önerdiğiniz kredi kartı var mı?

teşekkürler.

detayını başkasını söylesin de her yıl kullanmadığınız miller sıfırlanır genelde. iyi takip edin boşa gitmesin.

  • avamys  (08.12.15 09:46:56)
pegasus plus kart. ayda 2000 * 0.01 = 20 lira puan birikir.

  • inheritance  (08.12.15 09:52:02)
wings için 1 tl ye 1 mil.

miles and smiles da ortalama 1tl ye 0.75 mil. thy den bilet alırsan 1 tl ye 2 mil. american express kullanırsan %25 daha fazla mil. Yerel uçuşlarda tek yön uçuş almak için 3750 mile ihtiyacın var.

Ayrıca kredi kartlarının kampanyası oluyor şurdan alışveriş yaparsan 500 mil hediye gibi vs. bildiğin bonus kampanyaları gibi.

Ben wings ve miles and smiles kullandım. miles and smiles daha iyi gibi. Wings in önceden ücretsiz lounge u vardı sabihada kapattılar onu artık hiçbir artısı kalmadı.
  • nuevo  (08.12.15 10:06:56)
@nuevo

hocam 3750 mil birikmesi için, kampanya falan yoksa, kaç liralık alışveriş yapmış olmam lazım yani? kusura bakmayın tam anlayamadım.
  • fatihkkk  (08.12.15 10:09:32)
özet geçeyim: mil kartlarla harcadıgın paranın kabaca %1-%3'ü arası iade alırsın bilet olarak. eskiden daha fazlaydı şimdi bu kadar.

sadece mil hesabına kanma. bileti alırken bir de vergi cukkalıyorlar onu dahil edince gerçek kazanç düşüyor.
  • 507  (08.12.15 10:18:41 ~ 10:20:05)
@fatihkkk dediğim gibi miles and smilesda her alışverişden kesin şu kadar kazanırsın diye birşey yok. Sektöre göre ve anlaşmalara göre kazandığın mil değişiyor. ortalama olarak 1 tl ye 1 mil olarak hesap et sen onu.

  • nuevo  (08.12.15 10:22:56)
wings önermiyorum mesela, onu soyleyebilirim. her ay2 bin lira harcayarak 1 yılda yaklaşık 24-25 bin mil birikir, hadi kampanya falan fazladan mil kazandın diyelim 30.000 mil oldu yurtdışı en az 60.000 mil gerekiyor gidiş dönüş. (tek yön alamıyorsun zaten). gerisini sen hesap et artık.

  • t joe  (08.12.15 10:26:22 ~ 10:27:10)
@nuevo
senin söylediğine göre yılda 2*12'den 24bin tl yani 24bin mil biriktiriyorum.

yurt içinde tek yön 3750 ise yılda 24000 kazanmak bence çok iyi.
bir şeyi yanlış anladım galiba.
??
  • fatihkkk  (08.12.15 10:32:15)