Kombi arızası

Merhaba arkadaşlar. Bende Westen marka adı sanı duyulmamış bir kombi var. Sanırım Baymak servisleri ilgileniyor. Ev sahibinin yönlendirdiği usta ufak bir parça değiştirip 15 dk içinde 120 lirayı iç edip gitti ama kombide aynı arıza hala devam ediyor.
Ustayı arayıp hatrını ciddi şekilde soracağım ama burada da bilgili arkadaşlardan fikir almak istiyorum.

Görselde daire içine aldığım ışık turuncu olarak yanıyor ve bir daha kombi devreye girmiyor. Tekrar tekrar açıp kapatıyorum 3-4 denemeden sonra devreye giriyor ama bir süre çalışıp yine aynı arızayı veriyor ve devreye girmiyor.
Bu arızanın sebebi hakkında fikri olan var mıdır acaba?

edit: değiştirdiği parçayı buldum. ntc diye geçiyor.

basınç göstergesine bakın. alt tarafta olmalı. 1in altında 2nin üstünde olmayacak

  • teknikekip  (08.12.15 08:37:08)
basınç göstergesini kontrol ettim hatta petekleri temizlemek adına suyu bir iki kere tamamen boşaltıp doldurdum.

  • lazpalle  (08.12.15 08:43:40)
Baca arızası gibi duruyor. Baca mı tıkalı acaba? Kuşlar yuva yapmış olmasın?

  • teknikekip  (08.12.15 08:47:07)
@duyulmasi gerektigi kadar

abi hermetik baca var.
  • lazpalle  (08.12.15 08:51:46)
Aynı arızalar vardı bende ateşleme sorunu çıktı , 2_3 kez gelip gitti servis ateşleme parçası değişince düzeldi

  • Bostan  (08.12.15 09:05:26)
o genel bir arıza ışığı. baca çekmeyince de o yanıyor, ateşleme bozulunca da yanıyor, basınç düşünce de yanıyor, gaz kesilince de yanıyor. yanıyorsa arıza var. ne arızası olduğunu bilemiyorsunuz. bizim eski kombi de böyleydi.

baca sorunu olabilir. hermetikten hava alamıyor olabilir, atık gazı çıkaramıyor olabilir. baca borusunu bir kontrol edin. iki bölmelidir. iç tarafındaki kısım doğru geçirilmemiş/çıkmış olabilir. bu yüzden kombi hava alamıyor olabilir.
  • kibritsuyu  (08.12.15 09:54:06)