Wireless bağlanamama sorunu

İyi geceler,

superonline fiber abonesiyim. wireless'ım sinyal gücü düşük diye, modemi değiştirttim. yeni bir modem getirdiler(huawei hg255s). ilk başlarda her şey güzel gözüküyordu. ethernet üzerinden ve telefonlardan sorunsuz bağlandım. Ancak akşam laptopu açtığımda bir türlü wireless üzerinden bağlanamadım. sürekli "sınırlı internet" hatası ya da bağlandı diyor ancak hiçbir sayfa açılmıyor.

superonline müşteri hizmetlerini aradım. birkaç şey denedi ancak sorunu çözemedi. en son şifreleme türünü değiştirip "web" yaptım ve laptop bağlandı. ancak, önceki modem(ler)den WPA-PSK/WPA2-PSK üzerinden sorunsuz bağlanabiliyordum. durum böyle olunca müşteri temsilcisi "sorun bizde değil, zaten telefonlar da bağlanıyor. sorun laptopta" deyip çıktı işin içinden.

laptopta chipset'in en son 3mb bir güncellemesi var, onu da yapmıyor. ne yapsam bilemedim.

yardımcı olabilecek olan ya da şunu dene belki olur diyen varsa çok sevinirim, teşekkürler.

Aynı sorun bende de var. 4 sefer modem değişti ama çözüm bulunamadı. Cihazlar (tlf, tablet, laptop) ara ara sınırlı bağlantıya düşüyor klasik yöntem modemi aç kapa yapıyorum. Sebebini bulma yolunda müşteri hizmetleriyle akraba olmamak işin sabrediyorum.

Muhtemeln fiber modemlerin genelinde var böyle bir sıkıntı. Superonline kullanan bir arkadaş daha bahsetmişti.
  • hadi hadi  (08.12.15 06:47:26)
senin laptop'in baglanabildigi bi wireless router bul. sonra git o router'dan al, onu ethernet'le fiber modem'e bagla.
20-30 liraya bile wireless routerlar var.

  • paradoks silahi  (08.12.15 09:32:49)