Forumlardaki şu ifadeler nedir her yorumun altında?

sb.

-------------------------------------------------------------------------------

CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit

niyedir? satıyorlar mı bunları?

kullandığı bilgisayarın bileşenleri.
arabam mini cooper aksldaklsdja gibi
çocuksu bişey yani
  • try again fail again fail better  (07.12.15 09:00:44)
bilgisayarlarının, teknolojik eşyalarının özelliklerini yazıyorlar. hava atıyorlar işte bak bende şöyle özellikli şu var. bu var, teknolojinin kralıyım diye.

  • acukali ekmek  (07.12.15 09:01:47)
ergen imzası:) hey gidi gençliğmiz heyy...

  • yazar yazmaz yazan yazar  (07.12.15 09:02:24)
Bir yandan imza ote yandan diger kullanicilar icin referans.

Yani foruma biri girdi toshiba 500 gb hakkinda bilgi almak istiyor diyelim. Bu imzayi gorup direk kullaniciya mesaj atip bilgi alabiliyor.
  • halitkin  (07.12.15 09:04:22)
forumda sahip olunan donanımla hava atma dizeleridir. başka yerde görürsen (ekşi sözlük gibi mesela) forumdaki bu erge tavra gönderme, yerme anlamına gelir.

  • 1adam  (07.12.15 09:09:42)
ekşi sözlükteki entrylerin altında görürseniz, başlığı açan kişiye "ekşiyi foruma çevirdin a.q" diye sitem etmek için kinaye olarak yapılmıştır.

  • 9uncu nesilim ama para bende  (07.12.15 09:31:32)
neyi var neyi yok yazıyo işte, yersen

img.a24.com.tr
  • yesil kod adli mahmut yildirim  (07.12.15 09:46:28)
forum imzasi. aslinda en temel bilesenlerin modelleri aciklansa daha iyi ve gercegi boyle. neden?

forumda bir soru sorarken onu bunu aciklamak yerine cozum bulacak insanlar buradaki imzaya bakip hizli bir sekilde soruyu yanitlar fakat bunun artik bu formattan cikip "bak neyim var" mantigina donustu.

araba forumunda araba modeli vs. detaylar belirtilip, soru soruldugunda cozum de bu sekilde gelir.
  • evimin paspasi  (07.12.15 10:03:47)
yapilmasi gereken sey, konu eger bilgisayarda yapilan bir seyle alakaliysa, inceleme ise, yorum ise, ya da bir sorun hakkinda soru sormaksa, budur. sistemin nedir, bilmeliler ki sana yorum yapabilsinler. ya da oyunu cok kötü, berbat buldun, cünkü sistemin aslinda buna elverisli degil, farkinda degilsin, ama yaptigin yorumda sistemine bakip, bu oyundan degil senden kaynakli ki desinler.

amac bu, cogu forumda hala bu sekilde isler. hatta genelde dump files atarsin yanina, crash screenler ekranda ucar.

ama sürekli degil. sürekli olani görmemisler yapiyor.
  • aynadakiyabanci  (07.12.15 10:05:57)
Hava olması bulunulan forumla alakalı birşey. Bir donanım forumunda kullandığın donanım bileşenlerini yazarsın; bu parçalarla ilgili bilgin/ilgin vardır, referans olabilirsin. Bir araç forumunda da sahip olduğun aracı/araçları yazarsın, modelini detaylarını belirtirsin. Programlama forumunda bildiğin dilleri/teknolojileri belirtirsin. Vesaire vesaire...

  • Abdurrahman  (07.12.15 10:08:25)
eskiden hava falan değildi. mesela bir ekran kartı problemin var; problemini forumda anlatırken "benim radeon 9000 pro da şöyle böyle problem var." demen yeterli değildir. bunun yanında sistemin diğer bileşenleri de bilinmelidir. işte bu durumda imza devreye girer, her seferinde donanım bileşenlerini yazmassın.

bunun gibi pratik kullanım amaçları vardı aslında ama bu dediğim 15 sene önceydi.
  • jaaaccckkk  (07.12.15 17:40:56)
lan bi aciklamayi kac kisi ayni sekilde yazar arkadas ? burasi da donanimhaber.com'dan farksiz.

  • evimin paspasi  (07.12.15 22:41:18)