Askerlik tecil süreci

Merhabalar,

Tecil konusunda süreç ilgili bir sorum var;

Şubeye gidip lisans öğrenciliğim devam ettiği için tecilimi uzatacağım.
Tüm işlemleri tamamlayıp belgeleri teslim ettiğim anda tecil işleminin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ya da hangi tarihe tecil edildiği belli oluyor mu? Yoksa benim talebim incelemeye alınıp sonuç ilerideki bir tarihte mi belli oluyor?

mezun olduktan sonra gidip yaptırdım, anında elime kağıt verdiler "şu tarihe kadar tecillidir" diye. İnceleme falan yok direkt yapıyorlar yani.

  • rodriguez2  (06.12.15 22:22:10)
Bu arada tecil işlemi için e-devletten randevu alırken işlem türü olarak "askerlik yoklama işlemleri"ni mi seçiyoruz?

Bayağı cahilim bu konuda, yoklama ile tecil farklı şeyler sanki :)

Ayrıca randevu zorunlu mu? Randevusuz gidip, sıra beklemeye razı olup boş saatlere kaynama gibi bir şansımız var mı?
Saat kaçta gidebileceğimi geçtim, hangi şubeye gideceğimi bile bilmiyorum şu anda.
  • savidan  (06.12.15 22:57:35 ~ 22:58:00)
lisans devam ediyosa en son 29 a kadar tecilliyokine zaten universite

  • sylow  (06.12.15 23:12:03)
yok yahu ben direkt belgeleri alıp gitmiştim.(ne götürdüm tam hatırlamıyorum ama, diploma birkaç fotoğraf falandı herhalde, sizde de öğrenci belgesi işte. ha bir de sağlık raporu istemişlerdi, ben gittiğimde bilmediğim için elimde yoktu onların verdiği belgeyi alıp aile sağlığı merkezine gitmiştim onu onaylatmıştım sanki, tam hatırlamıyorum ama. Zaten o belgeyi alıp gitmek de gerekiyor olabilir)

askerlik yoklama işlemi başka bir şeydir herhalde, askere gitmek için falan olabilir aman dikkat et :D yoklama kaçağı falan derler ya hani :D

şube olarak, her şube oluyor diye biliyorum. Googledan aratsan bulursun, İstanbuldaysan metrobüsün halıcıoğlu durağının o tarafta var mesela (ben başka şehirde yaptırdım)

edit: ha evet üniversite normalde tecil eder ama ben bir sorun olduğunu varsaydım direkt.
  • rodriguez2  (06.12.15 23:16:32 ~ 23:17:12)
Sağ olun, cevaplar için

Hangi şubeye gideceğimi bilmiyorum derken gün içinde doğal akışa bırakıcam, hangi semt uygun olursa anlamında, biliyodum her şubeden yapıldığını :)

okulla ilgili kısma gelirsek; ilk kayıtta okul yazı gönderip 7 yıllığına tek seferlik tecil yaptırıp sonrasına karışmıyomuş (en azından bizim okul böyle :)), sonrasında her sene 1'er yıl otomatik hallediyomuş sistem (yöksis - askerlik şubesi arasında)

benim tecil de aralık sonu bitiyo ve tabii ki sistem üzerinden otomatik hallolmadı :) o yüzden okuldan belgemi alıp şubede kendim halledicem
  • savidan  (06.12.15 23:46:17)