[]

soyadi ile ilgili tartisalim

simdi soyadi kanunuyla birlikte her aileye bir soyadi verildi ve yeni soyadi verilecek bir durum yok. yani en basta 1000 soyadi verildiyse bu sayi yillar gectikce artmayacak(istisnalar disinda)

peki bir sure sonra bu soyadlari bier birer azalacak degil mi? yani hep erkegin soyadinin alindigini dusunelim, sadece kizi olan ailelerin soyadlari belli bir nesilden sonra bitecek mi?

www.nvi.gov.tr

 
evet.


  • anonymice  (06.12.15 22:14:30) 
benim dedem soyadını değiştirmiş mesela. bir soyadı bitse bile diğer bir soyadı devam etmiş oluyor. kaldı ki sadece kızı olan ailelerin soyadları o nesilde son bulsa bile alakasız bir nesilde yine devam edecektir. çünkü zaten tek bir soyad bir soyağcına ait olmuyor.


  • ruhen hastayim ben  (06.12.15 22:20:10) 
yılmaz soyadı tüm ülkeyi kaplayacak
sadece zaman meselesi

  • eksimeksi  (07.12.15 06:06:34 ~ 06:12:06) 
vatandaşlığa girenler var, dava ile soyadını değiştirenler var, var oğlu var.

bunlar genelde kaybolan soyadlarından fazla olduğundan, toplam soyadı sayısı pek azalmıyor. bi 1000 yıl sonra falan belki azalabilir.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (07.12.15 12:07:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.