Sigara ereksiyonu bu kadar olumsuz mu etkiler?

Lise sondan bu yana günde 1-1,5 paket sigara içerim.
Şu an 27 yaşındayım. Yani yaklaşık 10 senelik tiryakiyim.

Son bir senedir tam ereksiyon yaşamakta sıkıntı yaşıyorum. Tam anlamıyla sertleşsem bile kısa sürüyor. (Sönüyor)
Şöyle bir istatistikle anlatırsam;
10 ilişkimden. 3'ü başarılı, 5'i orta karar, 2'si başarısız.
Başarılı bir ilişki yaşamam için minimum 4-5 gün oraya hiç dokunmamam lazım.

Hani sigara içen biri olarak çocukluğundan bu yana spor yapmış insan performansı tabii ki beklemiyorum, ya da 50 yaşında bile seks tanrısı olmayı ama bu illetin bu yan etkisi bu kadar kısa sürede mi ortaya çıkar?

Normal. Ayda 1 paket sigara penisteki damarlarda tikanmaya sebep oluyor diye bi sey okumustum.

  • floydian  (06.12.15 19:13:36)
bence sende bir sorun var. yaklaşık aynı yaşlardayız. 15 senedir sigara içiyorum. ortalamam çok değişmekle beraber 10 sene günde bir paket içmişimdir. daha bugüne kadar bırak ilki ikinci de bile kalkmadığı olmadı.

sertleşsem bile kısa sürüyordan kastın ne? erken mi boşalıyorsun? yoksa sönüyor mu? iki durumda da sigaradan bağımsız şeyler bunlar ve bu ereksiyon kaybının başka psikolojik nedenleri var.
  • ayiadam  (06.12.15 19:20:08)
peki bu olay sabit bir partner ileyken mi oluyor yoksa tek gecelik ilişkilerde mi?

  • ayiadam  (06.12.15 19:29:28)
ya ten uyumu sıfır. yada ciddi bir rahatsızlığın var. bence direkt doktora. sigarayı da bırak ama belli olmaz.

  • ayiadam  (06.12.15 19:35:54)
tek eşli olman olumsuz faktör.
istatistikler pek iç açıcı değil. bel çevresinde yağlanma diyabete dolayısıyla ereksiyon bozukluğuna yol açıyor. varsa bunu da hesaba kat ya da önlem al..
bir de bu sorun çığ gibi büyümeye meyyal, çünkü ruh halinden çok etkileniyor.
  • kargn  (06.12.15 19:41:59)
sigara içmezseniz bunun durumu iyileştireceği bir gerçek. bir de her erkek farklıdır bu konuda, tuvalete gitmek gibi, kimisi günde bir kere gider, kimisi iki kere. ama bu durum sizi veya partnerinizi rahatsız ediyorsa bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.

  • night prowler  (06.12.15 19:46:06)
bende içiyorum ama kadını bayıltana kadar pompalıyorum. gecede 6-7 posta gittiğim oluyor. Deli gibi ereksiyon ve seks isteği var

  • roe  (06.12.15 19:51:28)
Kan testine girin, yaşa göre büyük bir sıkıntı içindesiniz. ben günde 3-4 posta geliyorum, yorgunluğum, aletin sönmesi, sivilce problemim yok.
Not: 85'liyim, sigara tiryakisiyim.

  • faraton  (06.12.15 20:34:12)
arkadaşlar sakin olalım

  • liriamer  (06.12.15 21:02:56)
o da bişey mi ben 20 25 e cıktıgım oluyor, gunde 4 paket sigara 2 şişede viski içiyorum.

  • anonymice  (06.12.15 21:15:21)
40lı yaşlardan sonra olsaydı neyse de 27 yaş normal değil daha bir 20 senen var. sigarayı bırak hemen.

  • tirt star  (06.12.15 21:21:19 ~ 21:21:27)
aynı durum bende vardı bi levitra aldım 3 hafta önce eczaneden o damarlar bi açıldı ki sorma...hastalığın varsa ilacı da varmış dedim.

  • seindfeld  (07.12.15 11:33:08)
beslenmeyle doğru orantılı olabiliyor bu durum, bununla birlikte kafada düşünceler dağınıklık depresyonsal şeyler varsa da olabilir

  • selam  (07.12.15 11:51:09)
11 yıldır günde 1 paket içiyordum 1 ay önce bıraktım ve şuan inanır mısın libidom o kadar arttı ki problem olmaya başladı.

sigaradan bağımsız diyen arkadaşlara bakmamanı öneririm, bırakmadan anlayamazsın.
  • Kykeon  (07.12.15 12:02:54)
sigara içmesine rağmen seninle aynı sorunu yaşamayanları dikkate alma. sigaranın bundan mutlaka payı vardır. bizler robot değiliz bu yüzden herkeste aynı zararı görmeyebiliriz.

sende ereksiyon sorunu başkasında boğaz vs...

"ben de seninle aynı süredir içiyorum ama geceleri motor gibiyim, hatunu bayıltıyorum."

iyi o zaman hiçbirimizde öyle sorunlar olmayacak demek. :) herkes pompacıbaşı.
  • kupigometa  (07.12.15 12:12:52)