herkes ev alsın o zaman

Olmaz böyle şey arkadaş tek maaşken çift maaş olan aileler niye böyle yapıyorlar sizce de en kârlı is bu mudur?

Her ay 4 bin lira kenara koyan bir aile bu parayı nasıl değerlendirsin ki ev kredisine göre çok daha iyi bir iş yapmış olsun?

stabil rahat huzur dolu çoluğum çocuğuma birşey bırakiyim diyorsan en iyisi ev.. daha iyisi arsa..

  • dedim dedim de kime dedim  (06.12.15 14:23:39 ~ 14:29:22)
projeden eve girince, ortalama bir yerdeyse bina bittikten sonra %40-50 gibi bir kar oluyor. birkac yilda kar neredeyse %100e yaklasiyor. 2-3 sene icinde %100 kar veren pek fazla secenek yok :)

en en kotu icinde oturulur, kira odemektense kredi odenir.
  • fakyoras  (06.12.15 14:25:04 ~ 14:26:09)
herkes ev aliyor zaten.

  • baldur2  (06.12.15 14:41:39)
işlek köşe bir yerde büfeci. tost ayran

  • cenkertem.afc  (06.12.15 16:01:55)
benim etrafımda insanlar evden çok da kar etmek için almıyor aslında:

-borca girmezse birikim yapamayan var
-çift maaşlısınız siz diye etraftan sürekli para istenmesi durumu var, ev alınınca borç olunca bu engellenmiş oluyor
-kirada oradan oraya sürünmeyelim diyen var, 3 taşınmaya eşyalar pert, her eve ayrı perde abonelik şu bu, dünya kadar dert -işi sabit yerdeyse hele, çocuklu ailelere cidden rahatlık. polis aileleri hep taşınır malum, sırf bu sebeple eşyayı dandik alıp hiç taşımayanı var.
- bizim milletimiz parkeydi, dolaptı, asma tavana aydınlatmaydı, çocuk odasına cicili bicili şeylerdi seviyor bunları, eşya delisi bi milletiz. kirada olunca bunları yaptırmak hep sorun. kendi evim olsun, başım ağrımasın diye alan epey çok var.
-maddi olarak karın olması için satman lazım (karı realize etmek deniyor buna galiba) :) 2. evi almadan ilk evi satan pek olmuyor etrafta. ilki satılıp üstüne koyulup yenisi alınabiliyor ama o da uzun iş. çocuklar küçükken alalım sonra alamayız diye bir an evvel alınıyor genelde.
  • niye ama  (06.12.15 16:04:22)
niye ama +1 her şeyi özetlemiş. bir de ev sahipleri kiracıları çıldırtıyor. ayrıca konu komşu da kiracı olduğun için seni zırt pırt eleştiriyor. yok çocuklar koştular. yok kapıyı çarptılar diye... ev sahibi olunca bir şey diyemiyorlar...

  • gotic  (06.12.15 16:47:31)