viyana ve alışveriş

Bu ayın sonunda bir kaç günlüğüne viyanaya gideceğim. Gezilecek yerler ile ilgili bir çok not aldım fakat alışveriş konusunda biraz bilgi kirliliği var. Öncelikle elektronik eşya cep telefonu türkiyeye göre ucuz mudur? aldığıma değer mi?
tekstil ürünü olarak tavsiye edeceğiniz bir marka veya mağaza var mıdır?
alkol çikolata ve bunun gibi tüketim ürünlerinden özel olarak alabileceğim bir şey var mıdır. dönerken de duty free için istanbul mu daha mantıklı yoksa ankara mı, güncel euro kuru da hesap edilirse duty freeden ne alınmalıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Bende haftaya gidiyorum, iphone txz free ile %30 fark ediyor. Başka da kayda değer bişey bulamadım.

  • hadi hadi  (06.12.15 00:56:09)
Heinemann duty free diye ararsaniz viyanadaki dutyfree nin butun fiyatlarini gorebilirsiniz.

Onun disinda mozartkugel, manner, bu mevsim icin binbir turlu christmas cikolatalari...
Elektronik esya icin saturn.at ya da mediamarkt.at sitesine bakin.

Onun disinda tasarim seyler seviyorsaniz 7.bezirk (yani 7.bolge), antika icin cmt gunu naschmarkttaki bit pazari.
Pazar gunleri tum dukkanlar kapali. Aklinizda bulunsun.
Ayrica her yer christkindlmarkt, gidersiniz birksc tanesine :) tabi 24une kadar aciklar bunlar.

Porseleni meshurdur, augarten ve lobmeyr daki kristaller.
  • kuehles blondes  (06.12.15 01:11:05)
Duty free'de aylık indirimde olan şeyler ucuz. Gerisinin dışarıdan pek farkı yok.

Manner gofretlerinin çok tatlı kutuları var ama şehir içindeki mağazadan almak lazım. Duty free'de daha pahalı.

Bir yerlerde pazar günü de açık Billa varmış. Nerede bilmiyorum. Bana biri Billa alışveriş çantası getirse keşke.

Tax refund alabilirsen telefon ucuz. Kindle ucuz. diğerleri %10 falan fark eder sanırım.
  • Lim5  (06.12.15 01:30:48)
Pazar gunu acik billalardan, bir turistin gidebilecegi olarak praterstern'deki billa.

  • kuehles blondes  (06.12.15 01:41:29)