kanal tedavisi hk.

1 hafta önce sol 20lik dişimi çektirdim. gömülüydü. 20lik dişimin hemen yanındaki dişimde ciddi bir çürük olduğu söylendi. dün dikişlerimi aldırmaya gidince o dişime kanal tedavisi & geçici dolgu yapıldı. kanal tedavisinden önce inanılmaz ötesi bir ağrım vardı ve kulağıma vuruyordu. şimdi sabah kalktım kulağa vuran ağrı devam ediyor & bişey çiğnemeye çalıştım ÖLÜYORDUM. sanki tüm vücuduma elektrik verilmiş gibi oldu... kanaldan sonraki gün bu türden bir ağrı beklenebilir mi?

Normal. Daha orda sinir kalmış olabiliyor, o yüzden geçici dolgu yapıyorlar. Benim kanal tamamlandıktan sonra 2 hafta daha sızladi, sonra yavaştan düzeldi

  • nucleon  (04.12.15 08:04:06)
Normaldir öyle hemen falan yenmez zaten doktorun da söylemiş olması lazım, yumuşak ılık şeyler tüketmek lazım. Ben geçici dolgu alınıp kalıcı dolgu yapılana kadar diğer tarafımla yemiştim

  • gozu acik sevisen yahudi  (04.12.15 09:35:49)
ağrı devam eder de daha şiddetlendiyse sorun vardır ben size diyim. flare-up yazıp bakın

  • bir ileti paylastim  (04.12.15 09:41:29)
kanal tedavisi denen şey dişin sinire kadar oyulup aresenikle sinirin ölmesi ve ardından o sinirin çıkarılıp o kanala dolgu yapılması işlemi. bir iki gün içinde geçmesi lazım. geçmezse dolguyu yapan dişçiye ziyaret gerekir. geçmiş olsun.

  • tururo  (04.12.15 10:07:31)
arsenik mi? sene 1960? sinir ölmesi diye bir şey kalmadı artık. kabaca anestezi etkisinde sinir koparılıyor(diş içinde kalan kısmı) ya da çürük vs. nedeniyle sinir kendi öldüyse yine koparılıyor.

kanaldan sonra ağrı beklenir, bir haftaya kadar. ama artmaması lazım.
  • bir ileti paylastim  (04.12.15 10:37:20)