geberik hdd / bad sector / artık her ne ise..

eski harddiskimde kopyalanmayı bekleyen bir miktar dosya vardı.
taktım bilgisayara, ayıklamaya başladım. çünkü 250 gb içinde ne kadar kopyalanmaya değer şey var bilmiyordum.
her şey güzel giderken bilgisayar donuklaştı.
kopyalamaya geçemeden hd gitti. içeriği, doluluk oranı görünmemeye başladı.
biraz forum karıştırdım..
şu an hd tune ile tarıyorum, neyi taradığım da meçhul ya..
programı bilen varsa gidişat şu:
prntscr.com

bu caps sonrası hala kırmızı kareler çıkıyor tek tük. %0.7 oldu damaged blocks oranı.

sorum kısa:
bu zımbırtı çalışır mı daha? içindekileri almama yetecek kadar bile olsa?
umut varsa uğraşayım.

testdisk ile imajını alın tamamen bozulmadan.

sonra o imaj dosyası üzerinden verileri alırsınız bir şekilde.
  • ula  (03.12.15 23:37:02)
Hdd regenerator ile iki kere kurtardık

  • i ve been mistreated  (04.12.15 00:07:32)
testdisk cayır cayır çıkartıyor verileri amma ve lakin dosya isimleri yok, rarlar kafaya göre kurtarılmış, o yüzden parçalara ayrılmış rar dosyalarını bulup düzeltmek imkansız galiba.
yani imaj oluşturma diyorsunuz hani, ben bunu iso uzantısı gibi kendine has bir tek parça dosya olacak sanıyordum. büssürü klasör oluşuyor şu an.
recup_dir.1 diye başlayan silsile.
hdd çok kötü durumda değil galiba, en azından bunu anladım.
  • kargn  (04.12.15 02:17:09)