kargo firmasının getirdiği kargo ile ilgili sorumluluğu

İzmir'den TV gelecek kargo ile. Kargo firması ürünü getirdiğinde kutuyu açıp bakmalımıyım kırık çizik var mı diye? yoksa kutuyu açmadan samsung yetkili servisini bekleyip onların kurulum yapmasını mı beklemeliyim?

kutu dışında darbe izi yoksa kargoyla bir işiniz ve açmanıza gerek yok.
açtığınızda paket içeriğinde bir kusur varsa o zaten üretici firmanın sorumluluğunda.

hoş kurulum için servisi beklemenize de gerek yok. açın kurun adamlar gelince kapıdan imzalarını alıp gönderin.

edit: tabi açmayın kurulum ücreti verin olmadı bahşiş filan da verin.
  • islergucler2  (03.12.15 11:08:05 ~ 11:13:30)
açmayın. servis gelip açsın. aksi takdirde garanti başlatmaz.

  • teknikekip  (03.12.15 11:09:33)
Gozunuzu seveyim yanlis yonlendirmeyin insaarin cok basi agriyor bu servis cagirmadan acma konusu yuzunden.

Teknikekip +1
  • floydian  (03.12.15 11:33:11)
Öyle şeyleri servis gelip açar. Kafana göre açma.

  • harzem  (03.12.15 11:48:57)
kargocunun önünde açıp görünüşte bir kırık hata vs. var mı diye kontrol edin. varsa tutanak tutup geri yollayın.

eğer görünüşte problem yoksa servisi bekleyin. sevis gelip ilk kurulumu onlar yapsın ki bu sefer de donanımsal veya yazılımsal (ölü piksel vb) hata varsa onlarla tutanak tutup iade edebilesin. yoksa problem çıkabilir.

har problem çıkarsa peşinde koştururum o mahkeme senin bu mahkeme benim hakkımı çatır çatır alırım uğraşırım diyorsan hemen siz de açabilirsiniz
  • yemrem  (03.12.15 11:57:58)
kaç inch? ona göre değişir. samsung'a bağlı çalışıyorum.

  • devorgilla the gunslinger  (03.12.15 12:20:21)
48" led tv.

şimdi samsung canlı destek ile görüştüm. kutuyu servis gelmeden açmayın, garanti kapsamı dışında kalır. servis gelsin o açsın rapor tutsun dedi.

canlı destekteki meltemin yalancısıyım.
  • plastic_angel  (03.12.15 12:29:36 ~ 12:30:23)
Buraya not olsun: Vestel TV'ler içinde aynı prosedür geçerli. Kafanıza göre açmayın kutuyu. Genellikle tüm beyaz eşyalar için geçerlidir bu kural.

  • teknikekip  (03.12.15 12:36:35)
@want2die bi kere kurulumu servis gelmeden kendim yaptım garanti dışı kaldı. tv samsungtu. ordan biliyorum mesela ben.

  • sta  (03.12.15 12:44:11 ~ 12:44:26)
ben teknosadan aldım kendim götürdüm eve. alırken adamlar kutuyu açmayın servis gelip açsın dediler. benim iyiliğim için dediler. yoksa ben de bilirim fişi takıp çalıştırmayı, kurmayı.
kurulum için geldiler sonra, ölü pixel falan var mı, wi-fi nasıl, 3D'de sıkıntı var mı kumanda çalışıyo mu falan herşeyi kontrol ettiler. bi de form doldurdular check ettikleri şeylere dair. demek ki sıkıntı yaşanıyo böyle durumlarda. aksi halde neyi nasıl ispat edeceksin 2-3 milyarlık cihaz sonuçta bu. elinde patlamasın açma kutuyu.

  • Improbable  (03.12.15 12:45:12)
Kutuyu açarsan "garantiyi bozdunuz" derler.
Açmazsan "Kurye geldiğinde tutanak tutmadığınız için sorunun bizden kaynaklı olduğuna emin olamayız" derler.

Sen en iyisi açma, o zımbalı yerleri kapalı kalsın, servis önünde açsın, tutanağı servisle beraber yazarsınız.
  • burberry  (03.12.15 12:46:28)
kutuda herhangi bir darbe yoksa kargonun sorumluluğu kalkar.

kutuyu açmayın!
servis açar kutuyu.

eğer televizyonda bir arıza çıkarsa sorumluluk servisin oluyor, değişim vs.
ama kutuyu siz açarsanız bozuk çıkarsa bu hakkınız olmuyor.

burada bol keseden sallayanlara uymayın.
  • livaneli kadir  (03.12.15 13:01:43)
SON KEZ DE BEN YAZAYIM.

İnternettten TV aldınız. Kargocunun görevi bunu size sapasağlam getirmek. Kargocu ürünü kapıya getirdiğinde detaylıca kutuyu inceleyin. Ezik, darbe, ıslaklık, pakette açılma vs. falan yoksa tamam deyip kutuyu teslim alın.

Ondan sonra hangi firmadan aldıysanız o firmanın servisi gelip size TV yi kuracak.

Böyle yapmazsanız garanti dışı kalır.
  • tavish11  (03.12.15 13:13:01)
48 inch ise servis gelip açsın, net ve kesin bilgidir.

  • devorgilla the gunslinger  (03.12.15 13:17:36)
want2die tamam sen aç abi kendin.

@plastic_angel eğer kendin açarsan ve fabrikasyon sorun varsa garantiye gitse bile 30 iş gününde gelir geri. Servis açarsa ve sorun varsa aynı gün yenisini verirler. Bu kadar basit.
  • harzem  (03.12.15 14:13:40 ~ 14:14:11)
@want2die olay açıp bağlamakla alakalı değil. Bu basit iş. Açılmaması gerekiyor çünkü o ürün arızalı çıkarsa servis yan çizebilir. Senin şansın sorunsuz bir cihaz açmış olman. Ama tabii ki sen bundan sonrada açmaya devam et.

  • teknikekip  (03.12.15 14:25:35)
servis gelmeden açarsan garnti dışı kalır deniyor.servis gelince de iyice incele, başıma böyle birşey gedl, servis kurdu gitti, arızayı tespit ettik, 2 ayda paramı zor aldım

  • nucleon  (03.12.15 18:13:36)