[]

şirketin haftasonları eğitime yollaması

çalıştığım şirket haftasonları beni eğitime gönderiyor. şehir dışı olduğundan tüm haftasonum gitmiş oluyor. cuma akşamı yola çıkıyorum pazar akşamı eve varıyorum. dolayısıyla iznim ve dinlenmeye vaktim kalmıyor. bu durumda bana ekstra izin vermesi gerekmez mi? iş kanununa göre böyle bir durum var mıdır?

lütfen bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. "evet vermesi lazım, vermiyorsa salla o şirketi" gibi cevaplar benim için bir şey ifade etmiyor.


 
aynı durum bende de var. bana da teklif edilmedi böyle bir şey henüz.

merak ettim şimdi ben de.
  • loveinaflipbook  (03.12.15 09:35:04) 
Fazla mesai ödemesi yapması yeterli. İzin vermek durumunda değil.

İkisini de yapmıyorsa, o sıkıntılı bir durum.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (03.12.15 14:15:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.