[]

Mc Donalds'ı Şikayet

Selamlar,

Galatasaray MC Donald's 15-16 yaşlarındaki bir çocuğun sırtına reklam afişi bağlamış, gün içerisinde broşür dağıttırıp duruyor. Çocuğun istemeye istemeye yaptığı da o kadar belli ki.

Bunu şikayet edebileceğimiz neresi var? Zabıta ilgilenmiyor sanırım, çünkü sürekli gezen zabıtaların karşılaşmamış olması imkansız.

 
Selam,

15-16 yaşındaki çocuğa broşür dağıttırıyorlar diye celallendiysen sakin. Kimse o yaştaki çocuğa zorla "işimi yapacaksın" diyemez. Çocuk istemeden çalışıyor olabilir, bu paraya ihtiyacı yok anlamına gelmiyor. İş istemiştir onlarda iş vermiştir.
Yasaldır-değildir haktır-mübahtır bilemem. Bu durumda çocuğun ailesini şikayet etsen daha mantıklı.
  • dedi ve gitti  (03.12.15 01:44:18) 
@dedi ve gitti, niye diyemez? Büyük ihtimal çocuk kasada dururum ya da sipariş hazırlarım diye girdi, reddedemeyecek karakterde olduğu için de bu işi ona kitlediler.

Sorum "yasal mıdır, değil midir, hak mıdır, mübah mıdır" Yine de teşekkürler.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (03.12.15 02:04:30) 
Maalesef yasaldır. Demek istediğinizi anlıyorum. Ama bu tip fastfoodcular asgari ücrete adamın kanını emerler. Dolayısıyla müdürü ona kitlemiştir.


  • krammer  (03.12.15 02:19:53) 
16 yaşımdayken ben ido'da çalışıyordum. sabah 9'da işe başlayıp gece 12'de bitiriyorduk, tey tey. sonuç olarak üzücü ama yasal.


  • acukali ekmek  (03.12.15 08:46:45) 
çalışsın işte ne güzel, ağır bir iş de değil. çalışmaktan zarar gelmez


  • cevizlikarpuz  (03.12.15 08:48:08) 
Bu işi ajanslara yaptırırlar, şikayet ederseniz de muhattap olarak karşınızda evrakları tam ve "sanane" diyen bir ajans bulursunuz.


  • kimlanbu  (03.12.15 08:55:41) 
adam para kazanmak için çalışıyor. günlük 70-120 arası bi şey alıyodur ve ajansa çalışıyodur. mc donaldsla çok alakası yok. başkası adına duyarlı olucam diyerek ekmeğine mani olmamanızı tavsiye ederim.


  • optum kib bye  (03.12.15 09:41:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.